Potrącenie 69-letniej rowerzystki na przejeździe w Zamościu
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednym z przejazdów rowerowych, gdzie 69-letnia cyklistka została potrącona przez samochód marki Hyundai. Na szczęście, mimo upadku i transportu do szpitala, rowerzystka nie doznała poważnych obrażeń.
  1. Potrącenie na przejeździe rowerowym.
  2. 69-letnia cyklistka trafiła do szpitala.
  3. Kierująca Hyundaiem ominęła stojący pojazd.
  4. Obie uczestniczki kolizji były trzeźwe.

Policjanci z drogówki zostali wezwani na miejsce zdarzenia, które miało miejsce w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Sadowej. Zdarzenie miało miejsce wczoraj kilka minut po godzinie 13:00. Wstępne ustalenia wskazują, że 69-letnia mieszkanka Zamościa poruszała się ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Piłsudskiego od strony ulicy Okrzei. Widząc zatrzymującego się kierowcę Renault, wjechała na przejazd pieszo-rowerowy, kiedy została potrącona przez samochód marki Hyundai.

Na miejsce szybko przybyła załoga karetki pogotowia, która przewiozła poszkodowaną do szpitala. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że cyklistka doznała jedynie niegroźnych potłuczeń, co było dużym szczęściem, biorąc pod uwagę okoliczności zdarzenia.

Kierującą Hyundaiem była 39-letnia kobieta, również z Zamościa. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że obie uczestniczki kolizji były trzeźwe. Na miejscu pracowali policyjni dochodzeniowi oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca i pojazdów oraz przesłuchali świadków.

Warto podkreślić, że znajdujący się na przejeździe rowerowym cyklista ma pierwszeństwo przed samochodami. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Jak podkreślają funkcjonariusze: „Przewidujmy zagrożenia, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy prawa drogowego, ponieważ dzięki temu unikniemy tragedii”.

Podobną ostrożność powinni zachować rowerzyści, zwłaszcza że w zderzeniu z samochodem to właśnie oni są najbardziej narażeni na poważne obrażenia. Zachowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze może uratować zdrowie, a nawet życie.

Policja kontynuuje ustalenia dotyczące dokładnych okoliczności zdarzenia.


Na podst. Policja Zamość