15 marca - Światowy Dzień Konsumenta

W dniu 15 marca obchodzimy święto Światowego Dnia Konsumenta. Ustanowiono je w 1983 roku. Przypada w rocznicę przemówienia wygłoszonego w 1962 roku w Kongresie USA przez prezydenta Johna F. Kennedy`ego. 15 marca 1962 r. sformułował on cztery podstawowe prawa konsumentów: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Jest to święto każdego z nas, ponieważ wszyscy jesteśmy konsumentami!

Z tej okazji Starosta Zamojski Stanisław Grześko oraz Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Zamościu Marzena Mazurek wszystkim mieszkańcom powiatu zamojskiego składają najserdeczniejsze życzenia zawsze udanych transakcji, trafnych decyzji konsumenckich, życzliwych przedsiębiorców oraz bezpiecznych produktów. Wszystkim konsumentom życzymy udanych, przemyślanych i bezpiecznych zakupów!

Korzystając z okazji przypominamy, że w przypadku sporu z przedsiębiorcą, konsumenci mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej m.in. przez Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Zamościu. Zachęcamy również do czerpania wiedzy z portalu:

www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl

www.facebook.com/powzam