Najlepsze zestawy LEGO w 2023 roku? Mandalorian, Zamek Disneya, Super Mario i nie tylko

Klocki LEGO od lat ekscytują konstruktorów, regularnie dostarczając nowych kreatywnych wyzwań. To również świetne prezenty dla fanów gier oraz miłośników kina. Imponująca liczba zestawów sprawia, że wybranie tego najlepszego może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Aby nieco je ułatwić, przygotowaliśmy kilka propozycji, które warto sprawdzić w 2023 roku.

Nowe zestawy Lego Star Wars. Chełm Mandalorianina, Darth Vader i inne

Uniwersum Gwiezdnych Wojen to absolutnie kultowa marka, którą kochają zarówno fani kina, jak i gracze. Premiera 3. sezonu serialu The Mandalorian to doskonała okazja, aby w pełni zanurzyć się w świecie Star Wars wraz z tematycznymi klockami LEGO. Kultowy śmigacz Luke'a Skywalkera, potężna maszyna krocząca AT-AT czy myśliwiec TIE to tylko kilka z godnych polecenia kolekcji. Jeśli chodzi o nowe zestawy LEGO Star Wars, warto sięgnąć po Hełm Dartha Vadera oraz Hełm Mandalorianina. Kuszące ceną i wyglądem zestawy będą świetnym prezentem dla każdego kolekcjonera zafascynowanego Gwiezdną Sagą.

Klocki LEGO ze świata Disneya i Marvela

Wytwórnia Walta Disneya dostarczyła światu wielu kultowych filmów i animacji. Dzięki zestawom LEGO konstruktorzy w każdym wieku mogą odtwarzać ulubione produkcje i przenieść się do magicznego świata wyobraźni. Klocki LEGO Disney pozwalają zbudować ikoniczny Zamek Disneya znany z logo wytwórni. Przeszło 4000 elementów sprawia, że jest to jeden z najciekawszych zestawów LEGO, po które warto sięgnąć w tym roku. Również fani Marvela nie mogą narzekać na brak ciekawych zestawów.

Wśród najnowszych propozycji duńskiej firmy zabawkarskiej znalazły się:

  • LEGO Marvel Hulkbuster
  • LEGO Marvel Daily Bugle
  • LEGO Marvel Ja jestem Groot

Królestwo gier Nintendo. NES, Bowser, Super Mario 64

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie kojarzy kultowych gier Nintendo. W bieżącym roku współpraca japońskiej korporacji z marką LEGO przyniosła wysyp nowości. Zestawy LEGO Super Mario to doskonała okazja do odwiedzenia świata przygód wąsatego hydraulika i jego przyjaciół. Pytajnikowy blok Super Mario 64 czy LEGO Super Mario Potężny Bowser to dwie klockowe propozycje, które zawierają w sobie historię ponadczasowych gier regularnie ukazujących się na konsolach Ninny. Z pewnością sprawdzą się jako prezent zarówno dla najmłodszych, jak i starszych pasjonatów gier wideo, którzy pokochają wspomniane zestawy LEGO. Jakby tego było mało, fani wirtualnej rozrywki mogą stworzyć z klocków replikę kultowego NES-a.