sprzątaąaca firma

Wybierając firmę sprzątającą do biura trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To nie cena usługi powinna być głównym decydującym o wyborze czynnikiem. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą do biura. Oto trzy przydatne wskazówki.

Oferta firmy sprzątającej

Firmy sprzątające różnią się między sobą zakresem usług, które oferują. Niektóre mają o wiele więcej usług w pakiecie, niż inne. Dlatego zanim się zdecydujesz, dokładnie przeanalizuj ofertę firmy sprzątającej i sprawdź, czy znajdują się w niej usługi, na których ci zależy. Zarówno te podstawowe, jak sprzątanie biura, porządkowanie przestrzeni czy mycie okien, jak i dodatkowe, takie jak czyszczenie dywanów czy pranie tapicerki.

Oferta firmy sprzątającej dla biur może być elastyczna, tak że każdy może wybierać usługi, które najbardziej go interesują. Trzeba tylko zawczasu zorientować się, co proponuje dana firma i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Dobór pracowników w firmie sprzątającej

Bardzo ważnym elementem jest także dobór pracowników w firmie sprzątającej. To niestety jest nieco trudniejsze do sprawdzenia. Na szczęście można liczyć na opinie w sieci. Można także sprawdzić, jak wygląda przeszkolenie pracowników i dobór kadry. Tylko dobrze wyszkoleni pracownicy mogą zapewnić usługi na najwyższym poziomie. Dlatego to takie ważne, by rekrutacja była przeprowadzona w sposób rzetelny. Pracownicy powinni mieć szkolenia z obsługi sprzętu, którego będą używać. Możesz zażądać okazania certyfikatów o ich przeprowadzeniu.

Pracownicy to tylko jedna strona medalu, ważny jest także rodzaj używanego sprzętu i środków czystości. Najlepsze urządzenia oraz wysokiej klasy chemia, która nie niszczy powierzchni, to najlepsze rozwiązania. Profesjonalne firmy sprzątające używają zawsze najlepszych specjalistycznych środków dedykowanych do danej powierzchni. Dzięki temu sprzątanie jest bardziej efektywne, a przy tym bezpieczne dla zdrowia.

Kontakt z firmą sprzątającą

Nie mniej ważny jest kontakt z firmą sprzątającą, a raczej łatwość skomunikowania się i dogadania szczegółów. W końcu zakres potrzebnych usług w biurze może się zmieniać. Dobrze znaleźć firmę, z której przedstawicielem czy właścicielem będzie się można po prostu dogadać co do szczegółów. Ważna jest także możliwość dopasowania harmonogramu sprzątania do twoich potrzeb i możliwości, a także terminowość i regularność pracowników.

Warto także sprawdzić, czy firma znajduje się dość blisko. Ma to znaczenie dla szybkości dojazdu pracowników do siedziby twojego biura. Im mniejsza odległość, tym mniejsze ryzyko, że osoba sprzątająca będzie stała w korku i nie będzie mogła dotrzeć na czas.

Nie bez znaczenia jest także ubezpieczenie firmy sprzątającej. Dzięki temu może ona pokryć koszty ewentualnych uszkodzeń wymagających naprawy czy wymiany rzeczy na nowe. To znacznie ułatwia i przyspiesza proces dochodzenia odszkodowania za zniszczenia. Takie rzeczy na szczęście zdarzają się rzadko, ale lepiej dmuchać na zimne.