Zapraszamy na koncert zespołu Oreada, który wystąpi na 28. Jarmarku Hetmańskim

05 czerwca godz. 18.00, Rynek Wielki Zamość

OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody, a podczas muzycznych wypraw OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże i niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.
Zespół powstał w 2016 roku i zagrał prawie 150 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival w Lubiążu, Soundedit Festival w Łodzi, Festiwalu 4 Strony Karpat, Łemkowskiej Watrze w Zdyni, Festiwalu ETNOmania, Festiwalu Natchnieni Bieszczadem, Festiwalu Czart Granie, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, łódzkim klubie Wytwórnia, warszawskim klubie Proxima, Klubie Muzycznym Bogart, Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach, Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, krakowskim Klubie Studio czy Scenie Monopolis w łódzkim ArtKombinacie. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019 czy Piosenkarnia 2017.
W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie”, która została wydana 7 marca 2020 roku.

W skrócie – OREADA przyjeżdża ze wsi i po prostu robi muzykę!

Skład zespołu: Kamil Kaźmierczak – perkusja, Maciej Kłys - gitara basowa, Kacper Bienia - akordeon, instrumenty klawiszowe, Kasia Biesaga - śpiew, flety, Mateusz Jędraszczyk – gitara, Adam Marańda - skrzypce, śpiew

Facebook: https://www.facebook.com/oreada
Instagram: https://www.instagram.com/_oreada
Strona internetowa: http://oreada-art.pl/
YouTube: http://bit.ly/OREADAYouTube
Streaming: http://bit.ly/OreadaStreaming

2022-jarmark-hetmanski-krzywe-b2---do-druku.png