W jakich sytuacjach warto stosować licówki porcelanowe?

Stomatologia estetyczna niegdyś zarezerwowana była dla osób bardziej zamożnych, które występują publicznie przed kamerami czy też na scenie. Dziś z jej usług skorzystać może praktycznie każdy. Zakres jej usług jest dość szeroki i obejmuje zakładanie licówek, piaskowanie w celu usunięcia kamienia czy też wybielanie, które może zostać dokonane na różne sposoby. Dziś skupimy się na pierwszym z zabiegów.

Kiedy i jak wykorzystuje się licówki?

Licówki porcelanowe można nazwać nakładkami na zęby. Są one wykorzystywane w stomatologii estetycznej w celu zmiany lub naprawy kształtu uzębienia. Dlatego ich użycie następuje po na przykład ukruszeniu się zęba, jego wykrzywieniu, czy też gdy jest zdrowy, lecz nie pasuje swym kształtem i wyglądem do reszty okolicznych zębów. Celem licówek jest nadanie pożądanego kształtu uzębienia. Najczęściej wykonuje je się z porcelany, bądź z kompozytu. Wśród ich zalet można wymienić wiele rzeczy, lecz jedna z ważniejszych to odporność na wszelkie przebarwienia. Mając założone licówki nie trzeba się bać regularnego picia kawy, jedzenia słodyczy czy też spożywania alkoholu. Więcej na temat licówek porcelanowych dowiedzieć się można na przykład na stronie takiej jak https://www.luxdentica.pl/licowki-porcelanowe, gdzie znajduje się wiele informacji na ich temat.

Licząc na poszerzenie swej wiedzy o właściwym dbaniu i leczeniu uzębienia można również zajrzeć w takie miejsca jak strony internetowe, do których między innymi należą takie miejsca jak http://sp1.ostroleka.pl/ oraz http://cadenza.pl/. Znaleźć tam można szereg porad, ciekawostek i informacji zdrowotnych, ale i nie tylko.