Ubezpieczenie samochodu w kilku prostych krokach

Ubezpieczenie samochodu to jedna z najczęściej kupowanych polis. W Polsce dostępnych jest kilka polis dla kierowców, w tym również polisa obowiązkowa OC. Czy warto kupować dodatkowe ubezpieczenie? Jak działają poszczególne polisy? Sprawdź najważniejsze informacje!

Ubezpieczenie samochodu OC

Ubezpieczenie samochodu OC to polisa obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce. Polisa ta pozwala na zabezpieczenie interesów innych użytkowników drogi oraz ich mienia. W praktyce oznacza to, że Twoja polisa pozwoli na pokrycie szkód finansowych wyrządzonych przez Ciebie na drodze – może być to uszkodzenie samochodu, ale również uszkodzenie roweru czy motocykla, wypadek z udziałem pieszego.

Warto mieć na uwadze, że ubezpieczyciel może zażądać zwrotu środków, wypłaconych w ramach polisy. Ma to miejsce w przypadku kierowania samochodem pod wpływem alkoholu lub innych używek, jak również wtedy, kiedy szkoda została wyrządzona umyślnie.

Ubezpieczenie pojazdu bez konieczności wychodzenia z domu!

Niezwykle wygodną formą zakupu ubezpieczenia samochodu jest kupno polisy… przez Internet. Rozwiązanie takie proponuje marka Beesafe. Ubezpieczenie samochodu kupione w ten sposób, po opłaceniu, wysyłane jest na wskazany adres e-mailowy. Można je wydrukować i mieć przy sobie podczas podróży samochodem. Kupno polisy przez Internet pozwoli na oszczędność czasu i nerwów. Dodatkowo marka Beesafe zaproponuje również kalkulator OC i AC, przygotowując spersonalizowane propozycje ubezpieczenia.

Nieobowiązkowe ubezpieczenie samochodu

Czy wiesz, że na polskim rynku ubezpieczeń dostępne są również nieobowiązkowe polisy, które dodatkowo pomogą ochronić Ci Twoje mienie oraz zdrowie? Jedną z nich jest autocasco (AC), które pozwala na ochronę przed finansowymi skutkami uszkodzenia samochodu, jego zniszczenia lub całkowitej straty. Zakup polisy AC daje możliwość wyboru poziomu ochrony w konkretnych zagadnieniach, przez co ubezpieczenie samochodu może być precyzyjnie dopasowane do danych potrzeb.

Polisą, której kupno warto rozważyć, jest także Assistance. Jest to polisa pozwalająca na rozwiązywanie problemów drogowych, które zastały nas w trakcie podróży. Może być to awaria samochodu – w jej przypadku assistance pozwoli na odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu mechanicznego, może też zagwarantować samochód zastępczy, który pozwoli na kontynuowanie podróży.