Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Czym są domy modułowe?

Czy rozważają Państwo zakup domu modułowego? Budownictwo modułowe, które kiedyś uważane były za tańszą alternatywę dla tradycyjnych mieszkań, przez ostatnie lata zmieniło się nie do poznania - oczywiście na lepsze. Obecnie oferuje ono nabywcom sposób na realizację własnych marzeń o własnym domu. Budownictwo modułowe ma wiele zalet w porównaniu z normalnymi domami.

Jednak kupujący powinni być również świadomi, że domy modułowe mają pewne wady i dlatego przez wielu ludzi są postrzegane jako mniej pożądane niż domy budowane metodą tradycyjną.

Poniżej znajdą Państwo kompleksowe spojrzenie na to czym jest dom modułowy oraz jakie są zalety budownictwa modułowego.

Co to jest dom modułowy?

Ludzie często zastanawiają się i pytają agentów nieruchomości, co to w ogóle są domy modułowe? Dom modułowy jest zasadniczo budowany w pomieszczeniach zamkniętych w warunkach zbliżonych do zakładu produkcyjnego. Następnie wyprodukowane produkty są przykrywane i przewożone do nowych miejsc, gdzie firma budująca je montuje. Dlatego często nazywane są domami fabrycznymi lub prefabrykowanymi.

Domy modułowe mogą być budowane nad piwnicami. Są tworzone tak, aby wytrzymać wiatr o sile nawet do kilkuset kilometrów na godzinę. Ponadto domy modułowe są uważane za ekologiczne, czyli są zgodne ze stanem dzisiejszego świata. Budowa domów modułowych trwa znacznie krócej niż w przypadku domów tradycyjnych.

Jeśli chodzi o finanse, to podatki, które płacą Państwo od domów modułowych są takie same jak od domów budowanych metodą tradycyjną. Natomiast kredyty mieszkaniowe dla domów modułowych są zazwyczaj przyznawane na takich samych warunkach jak przy domach budowanych na miejscu - np. w ramach hipoteki. Ubezpieczenie dla domów modułowych również wygląda tak samo i przebiega bezproblemowo.

Budownictwo modułowe niesie ze sobą wiele zalet

Domy modułowe mają teraz wyższą jakość. Produkcja domów modułowych znacznie się poprawiła w ostatnich latach i często może konkurować z domami budowanymi metodą tradycyjną. Czasami jakość może być nawet lepsza w porównaniu do domów budowanych metodą tradycyjną.

Domy modułowe są budowane na linii montażowej w fabryce, co oznacza, że proces budowy wszystkich elementów jest pod intensywną kontrolą jakości.

Szybkość budowy przy domach modułowych pozwala budować domy znacznie szybciej niż w przypadku zwykłych domów z cegły. Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie obszary, w których przy budowie standardowego domu możliwe są opóźnienia, łatwo zrozumieć, dlaczego tak jest.

Materiały budowlane w budownictwie modułowym mogą pochodzić bezpośrednio od inwestora. Szanse na to, że w procesie transportu coś pójdzie nie tak są znikome, bo dom modułowy jest przewożony w zabezpieczeniach i w częściach.

Również pogoda nie będzie problemem w przypadku domu modułowego. Jeżeli na zewnątrz pada deszcz, śnieg lub jest niebezpiecznie, jak np. burza z piorunami, budowniczowie nie będą musieli przerywać budowy do czasu poprawy pogody. Dom modułowy jest budowany głównie w pomieszczeniach, gdzie pogoda nie stanowi problemu.

Jeżeli mają Państwo ograniczenia czasowe, to dom modułowy może być czymś, co warto rozważyć właśnie ze względu na oszczędność czasu. Czas potrzebny na całość to nawet mniej niż rok.