Koszty remontu mieszkania rosną. Sprawdź możliwości finansowania

Remont mieszkania to duży wydatek, a trzeba wziąć pod uwagę, że koszt materiałów i robocizny wziąć wzrasta. Problem może pojawić się, jeśli nie ma się odłożonej odpowiedniej ilości gotówki. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być zaciągnięcie kredytu. Jednak zanim podpisze się umowę, warto dowiedzieć się, jakie są możliwe opcje. Dlatego dziś przedstawiamy najważniejsze informacje na temat finansowania remontu, a szczegółowa oferta jest dostępna na https://blogbank.pl/pozyczki-ratalne/.

Remont na kredyt, kiedy warto wziąć?

Wiele osób zastanawia się czy lepiej remont przeprowadzać własnymi środkami, czy wziąć kredyt na remont. Tak naprawdę nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, gdyż w dużej mierze zależy to od stanu domu i indywidualnych oczekiwań. Kiedy warto rozważyć wzięcie pożyczki?

  • Weź kredyt na remont, gdy stan lokalu uniemożliwia zamieszkanie w nim. Lepiej szybko wykonać remont i wprowadzić się do mieszkania lub przeznaczyć je na wynajem, gdyż odsetki od kredytu będą niższe niż miesięczny koszt utrzymania niezamieszkałego domu.
  • Wybierz pożyczkę, jeśli chcesz jak najszybciej zakończyć remont. Stopniowe wykańczanie mieszkania może ciągnąć się miesiącami, a nawet latami, co oznacza, że co jakiś czas jedno z pomieszczeń wyłączone jest z użytku. Dodatkowo wiąże się to z nieustannym bałaganem, co może skutkować frustracją.
  • Koszt pożyczki jest niski. Atrakcyjna oferta kredytu może być doskonałą okazją do przeprowadzenia szybkiego remontu i cieszenia się doskonale wykończonym mieszkaniem. Dlatego warto na bieżąco sprawdzać propozycje od banków i instytucji finansowych, aby być na bieżąco z najlepszym okazjami.

Remont mieszkania – różne źródła finansowania

Remont mieszkania lub domu to bardzo duży wydatek, który można sfinansować na różne sposoby. Najkorzystniejsze jest zaoszczędzenie odpowiednich pieniędzy i zapłacenie za wszystko gotówką, jednak wymaga to bardzo dużych dochodów, które pozwolą na stopniowe odkładanie gotówki i sporej ilości czasu. W zależności od kosztów remontu odłożenie odpowiedniej kwoty może trwać nawet latami, a w tym czasie mieszkanie dalej niszczeje. Dlatego często najkorzystniejsze jest skorzystanie z pożyczki, która może mieć różne formy:

  • kredyt hipoteczny – najkorzystniejszy jeśli chodzi o koszty, ale wymaga sporej ilości dokumentów i załatwiania. Kredytu hipotecznego nie otrzyma się, jeśli hipoteka już jest obciążona kredytem na zakup nieruchomości;
  • kredyt gotówkowy – warto wybrać, gdy nie ma możliwości wzięcia kredytu hipotecznego, a koszty remontu są znaczne. Warto poszukać najkorzystniejszej oferty, tak aby koszty pożyczki nie były bardzo wysokie;
  • pożyczka w parabanku – przy krótkim okresie spłaty koszty nie są bardzo wysokie, a procedury są niezwykle proste. Idealny na szybki i niewielki remont. To też doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób z nieciekawą historią kredytową np. z opóźnieniami w spłatach innych pożyczek.

Jak ustalić rozsądną ratę?

Należy pamiętać, że oprócz uzyskania kredytu, ważne jest aby ustalić odpowiadający nam sposób spłaty pożyczki. Zbyt wysoka rata może nadmiernie obciążyć budżet i doprowadzić do problemów finansowych. Dlatego przed podjęciem decyzji o kredyt warto przeanalizować kilka kwestii. Ile będzie kosztował kredyt? Należy wziąć pod uwagę koszt materiałów, koszt robocizny, a do ostatecznej kwoty, warto dodać 10 – 20% na nieprzewidziane wydatki. Następnie należy dobrze się zastanowić na jaką ratę nas stać, pamiętając, że im jest ona wyższa, tym szybciej spłacimy pożyczkę, a jest koszt będzie niższy. Obliczając wysokość raty, należy wziąć pod uwagę wszystkie stałe dochody oraz wszystkie wydatki (czynsz, opłaty za media, wydatki na żywność i produkty higieniczne itd.). Na sam koniec należy od dochodów odjąć miesięczne wydatki – w ten sposób otrzymamy informację, na jaką ratę możemy sobie pozwolić.

Zamość – tu skorzystasz z dobrej oferty pożyczki

Chcąc w Zamościu skorzystać z oferty pożyczki pozabankowej warto skierować się do placówki Provident przy ulicy Rynek Solny 1. Oddział jest czynny do godziny 21:00 lub skorzystać z oferty internetowej. Bez wychodzenia z domu można również sprawdzić oferty pozostałych ofert pozabankowych na wonga.pl lub supergrosz.pl