Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

43-letnia motocyklistka trafiła do szpitala po tym jak nie zachowując bezpiecznej odległości uderzyła w tył jadącego przed nią fiata. Kierujący osobówką tuż przed zderzeniem zatrzymał się, aby umożliwić wykonanie skrętu w lewo innemu kierowcy. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę w miejscowości Lipsko (gmina Zamość). Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fiatem poruszając się w kierunku Krasnobrodu zatrzymał się, ponieważ jadący przed nim kierowca innego pojazdu zamierzał skręcić w lewo na teren posesji. Jadąca za fiatem kierująca motocyklem marki Kawasaki nie zachowała bezpiecznej odległości i nie zdążyła zahamować. W konsekwencji „położyła” motocykl i uderzyła w tył poprzedzającego ją fiata.  

Po zderzeniu pojazdów załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła kierującą motocyklem, 43-letnią mieszkankę gminy Jabłonna. Kierujący fiatem 51-latek nie potrzebował pomocy medycznej. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Szczegółowy przebieg zdarzenia ustalają policjanci i apelują o ostrożność na drodze. Zachowanie właściwej bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem ma bardzo duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa. Zachowując odpowiednią odległość oraz dostosowując prędkość do mogących nagle zmienić się warunków drogowych zwiększamy szanse na bezpieczne dotarcie do celu podróży.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło