Czy warto skorzystać z usługi doradców kredytowych?

Kim jest doradca kredytowy?

Znalezienie kredytu jest nie lada wyzwaniem. Pochłania wiele czasu. Bardzo często z powodu niewiedzy oraz także braku doświadczenia popełniamy jakiś znaczący błąd. Aby móc podjąć świadomą decyduję w sprawie kredytu, coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usługi jaką jest doradztwo kredytowe. Czy skorzystać warto z takiej oferty?

Musimy wyjaśnić w pierwszej kolejności, kim jest dokładnie doradca kredytowy oraz jakie konkretnie usługi świadczy. Jak się można domyśleć, jest to osoba udzielająca nam wszelkich informacji na temat kredytów, ich udzielania oraz warunków, które musimy spełnić. Na stronie https://tomaszwostal.pl znajdziemy dodatkowe informacje o pracy doradcy kredytowego.

Jakie przepisy regulując działalność doradcy kredytowego?

Niegdyś doradca finansowy był zawodem dla każdego. Każdy mógł nim zostać. Jednak od roku 2017 z uwagi na nową ustawę o kredycie hipotecznym, obecnie kredytowym doradcą zostać może osoba, która uzyska zezwolenie od KNF. Musi dodatkowo być zarejestrowana w specjalnym rejestrze doradców oraz także opłacać ustaloną składkę.

Czy warto z jego usług korzystać?

Współcześnie czasy każdym rokiem się rozwijają coraz bardziej. To przynosi ogromne ułatwienie dla osób, które nie mają ilości dostatecznej czasu na wizyty osobiste, dojazdy do stacjonarnych punktów oraz także spotkania z doradcami. Obecnie skorzystać możemy z usługi, jaką jest właśnie doradztwo kredytowe online.

Staje się ona coraz to bardziej popularna nie tylko z uwagi na szybkość, ale także ze względu na wygodę oraz komfort. Aby móc uzyskać kredytową poradę, nie musimy nawet swojego domu opuszczać. Doradca kredytowy odpowie nam na wszystkie pytania oraz udzieli nam informacji o konkretnej ofercie, a do tego pomoże w podjęciu decyzji o zaciąganiu zobowiązania.

Kredytowy doradca może usprawnić znacznie cały proces, jeśli zechcemy zaciągnąć finansową pomoc z banku. Nie ulega kompletnie wątpliwości, że dla większości osób porównywanie ofert obecnych na rynku stanowi spory problem. Poświęcić nie tylko musimy na to wiele czasu, ale także poziom naszej własnej wiedzy na temat finansowych produktów nie umożliwia kompletnie nam szybkiej analizy sytuacji.

Jaka jest różnica pomiędzy pośrednikiem i doradcą kredytowym?

Oprócz kredytowych doradców spotkać się możemy także z pośrednikami. Oba zawody się od siebie znacznie różnią. Musimy o tym wiedzieć. Pośrednim poinformować musi konsumenta o wszelkich instytucjach,z  którymi współpracuje orz jaką pobiera prowizję za skorzystanie z produktów oferowanych.

Jednak oczywistym jest to, że doradca kredytowy jednak pełni rolę pośrednika. Bowiem współpracuje on z wieloma bankami, ale z tego powodu, że działa w sposób niezależny, to przedstawia o wiele bogatszą ofertę od pośrednika. Obecnie prawo obowiązujące warunkuje, że finansowymi pośrednikami są zazwyczaj duże firmy, w których są zatrudnieni agencji kredytowi.

Z powodu wprowadzonych nowych przepisów, z rynku zniknęło naprawdę wielu kredytowych doradców, gdyż aby pełnić móc zawód tego typu, należy spełniać cały szereg warunków.