Budzisz się rano z lekkim bólem głowy, który jest efektem całonocnej integracji z przyjaciółmi. Półprzytomny wyglądasz za okno, przez które nieśmiało przebijają się pierwsze tego dnia promienie słoneczne, by zobaczyć błękitno - niebieskie jezioro. Otoczone jest ono pasmem zielonych drzew, które niewinnie kołyszą się na ciepłym wietrze. Pośród wysokich traw okalających hotel dostrzegasz dwa małe zające, które właśnie zabierają się do śniadania. Z łódki pomału dryfującej po spokojnej wodzie dochodzi niski męski głos, który woła Cię, żebyś do niego dołączył. Niewiele się zastanawiając pakujesz swój plecak i ruszasz!

Oferowane przez Mazury domki przyciągają każdego roku tysiące turystów, którzy żądni są przygód i zabawy w pobliżu dzikiej przyrody. Trudno się im dziwić, że teren przyciąga ich jak magnes - kraina ta pełna jest nieodkrytych tajemnic, legend, a przede wszystkim ludzi, którzy chętnie podzielą się swoimi historiami. To obszar, nie tylko dla osób, które lubią leniwy wypoczynek na słońcu, czy też w ścianach ekskluzywnego SPA, to również miejsca dla fanów survivalu, dla których jedynym planem jest brak planu. Jesteś gotowy wkroczyć do tego świata?

Mazurskie domki nadchodzimy, czyli witaj przygodo

Noclegowa baza

Jak mazurskie przygody to oczywiście Mazury domki. Jeśli chcesz każdego dnia doświadczać dzikości przyrody, mieć kontakt z lasami i jeziorami, a przede wszystkim wypocząć od miejskiego zgiełku to warto skorzystać z alternatywnych form noclegowych. Hotele przepełnione są turystami, podobnie sytuacja wygląda w pensjonatach i hostelach, nie wspominając już o wysokiej klasy apartamentach. Warto, więc rozejrzeć się za czymś innym.

Tą alternatywną formę noclegu oferowaną przez Mazury są domki położone w najbardziej malowniczych częściach regionu. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest położenie tego typu budynków - zazwyczaj znajdują się one w lasach, które graniczą z jeziorami. To doskonały punkt wyjścia do dalszej wędrówki, na której poznać można tajemnice Mazur.

Rejon nieodkrytych tajemnic

Właściciele hoteli i domków na Mazurach chętnie organizują zorganizowane wycieczki dla turystów, którzy są żądni odkrywania tajemnic tego regionu. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc na taką wycieczkę jest Wilczy Szaniec - miejsce doskonale znane każdemu pasjonatowi Drugiej Wojny Światowej. To właśnie tutaj w 1944 roku przeprowadzono nieudany zamach na życie Adolfa Hitlera, który akurat przebywał w tej kwaterze.

Obecnie po potężnych fortyfikacjach pozostały jedynie ruiny, ale turyści wynajmujący noclegi w domki na Mazurach, chętnie się w nie udają. To miejsce to kilkadziesiąt hektarów historii i tajemnic, które pomogą nam rozwiązać profesjonalni przewodnicy.

Survival w pełnej krasie

Nie każde turysta lubi podczas wakacyjnych dni przebywać godzinami na słońcu, opalając się z drinkiem w ręce. Są też tacy, którzy chętnie pokonują ścieżki dla turystów przy pomocy rowerów lub siły własnych nóg. Ten typ turystów najczęściej decyduje się na wynajem dobrych domków na Mazurach, ponieważ stanowią one doskonałą bazę do planowania kolejnych wycieczek.

Dostrzegają to ich właściciele, którzy coraz częściej proponują swoim gościom dodatkowe atrakcje. Wynajmujący takie domki na Mazurach mogą na przykład skorzystać z całonocnych wyjść na połów ryb, gdzie mogą zobaczyć łowiska, o jakich na nizinach lub w miastach mogą jedynie pomarzyć. Taka survivalowa wersja wczasów zdobywa coraz większe uznanie, co przyznają sami właściciele mazurskich domków.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.