Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Cypr w opcji all inclusive last minute to idealny plan na wakacje dla osób, które marzą o pięknej, słonecznej pogodzie, piaszczystych, białych plażach i luksusowych kurortach. Wyspa ma do zaoferowania jednak znacznie więcej – co warto na niej zobaczyć?

Pogoda na Cyprze – idealna na wakacje all inclusive

Osoby, które pragną porządnie wypocząć w przyjemnej temperaturze i wśród egzotycznych krajobrazów powinny wybrać się na Cypr – all inclusive zostało wprost stworzone dla tej śródziemnomorskiej wyspy, znajdującej się u wybrzeży Turcji. Pogoda jest w tym kraju wymarzona dla każdego turysty, lubującego się w ciepłym klimacie – nawet zimą średnia temperatura nie spada tu poniżej 15 stopni C. Sezon plażowy trwa od maja do października, kiedy średnie temperatury wynoszą od 26 do 32 stopni C. Wyjątkiem jest centralna część wyspy, na której znajdują się góry Troodos – tam temperatura jest niższa i od grudnia do marca umożliwia otwarcie sezonu narciarskiego.

Wczasy „wszystko w cenie” – doskonałe warunki na Wyspie Afrodyty

Wakacje na Cyprze w opcji all inclusive last minute z pewnością będą udane – a to dzięki idealnym warunkom, panującym na tej wyspie. Słynie ona z wielu przepięknych plaż z białym piaskiem i turkusowymi wodami Morza Śródziemnego, na których można cieszyć się kąpielami wodnymi i słonecznymi. Znajduje się tam również wiele luksusowych kurortów, na terenie których znajdują się hotele o zróżnicowanym standardzie i liczne atrakcje dla turystów. Dzięki temu każdy z pewnością maksymalnie wypocznie podczas urlopu na Wyspie Afrodyty, ciesząc się nienaganną pogodą i dostępnymi rozrywkami.

Atrakcje turystyczne Cypru – co warto zobaczyć na wyspie?

Wczasy na Cyprze to także możliwość skorzystania z wielu atrakcji turystycznych, w jakie obfituje ta niezwykła wyspa. Jest ona podzielona na dwie części – grecką i turecką, dzięki czemu jest niepowtarzalną mieszanką różnorodnych kultur. Z jednej strony można spotkać się z wąskimi uliczkami, przytulnymi kawiarniami i nowoczesnymi lokalami części greckiej, z drugiej – wyjątkowymi zabytkami, gwarnymi targami i meczetami części tureckiej. Do najważniejszych atrakcji należą:

  • słone jezioro w Larnace, będące domem różowych flamingów,
  • skała Afrodyty, na której zgodnie z legendą narodziła się bogini miłości, piękna i płodności,
  • góry Troodos, pełne szlaków turystycznych i niezwykłych punktów widokowych, z których można podziwiać niezwykłą florę wyspy; zimą od grudnia do marca szczyty gór są pokryte śniegiem, a urządzone na nich stoki zachwycą każdego miłośnika jazdy na nartach,
  • kanion Avakas, wysoki na aż 30 metrów, przez który przebiega szlak turystyczny, pozwalający podziwiać niezwykłej urody wąwóz,
  • park archeologiczny Kato Pafos, który znajduje się na terenie starożytnego miasta Pafos i zawiera ruiny i zabytki z czasów prehistorycznych, starożytnych oraz średniowiecznych.

Czy warto odwiedzić Cypr w opcji all inclusive?

Niezwykła Wyspa Afrodyty to idealne miejsce na wakacje dla każdego – ze względu na rozbudowane kurorty, piękne plaże, a także zapierające dech w piersiach krajobrazy i wiele atrakcji turystycznych, każdy przyjezdny znajdzie coś dla siebie na Cyprze. Wczasy all inclusive z pewnością pozwolą maksymalnie wypocząć, ciesząc się piękną, słoneczną pogodą i przyjemnymi temperaturami – jest to świetna opcja dla par, rodzin z dziećmi i grup przyjaciół, szukających niezwykłego miejsca na niezapomniane wakacje. Wyspa znajduje się zaledwie 3 godziny drogi samolotem z Polski, dzięki czemu stanowi doskonałą destynację na urlop w dowolnym momencie w roku. Należy do Unii Europejskiej, a obowiązującą na niej walutą jest euro. Warto także wiedzieć, że na wyspie nie będzie większego problemu z porozumieniem się z mieszkańcami po angielsku, choć obowiązującymi językami jest grecki i turecki.

Cypr all inclusive – co oferuje Wyspa Afrodyty?