Wczoraj uroczyście zakończono X edycję policyjnego kursu samoobrony dla Pań pod nazwą „Bezpieczna Kobieta”. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Andrzej Mioduna złożył uczestniczkom gratulacje za wytrwałość i zaangażowanie oraz wręczył pamiątkowe certyfikaty. Od listopada ubiegłego roku uczestniczki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów przyswajały praktyczne umiejętności dotyczące m.in. sposobów obrony przed napastnikiem. Gratulujemy wszystkim Paniom i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

Od listopada ubiegłego roku mieszkanki powiatu zamojskiego mogły uczestniczyć w cyklu bezpłatnych zajęć z samoobrony. Była to już X edycja kursu zorganizowana przez Komendę Miejską Policji w Zamościu. W trakcie szkolenia kobiety systematycznie ćwiczyły techniki samoobrony pod okiem asp. szt. Piotra Nowickiego Zastępcy Naczelnika Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Zamościu, Mistrza klasy międzynarodowej posiadającego w Ju-Jitsu 5 ° DAN oraz sierż. szt. Pawła Bajwoluka i st. sierż. Łukasza Detko - policjantów z zamojskiej komendy i jednocześnie instruktorów taktyk i technik interwencji.

Prowadzący zajęcia zadbali o to, aby oferta kursu nie ograniczyła się tylko do nauki technik samoobrony, lecz poruszała również inne kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Policjanci uświadamiali uczestniczki, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, jak nie poddać się emocjom, a także jak radzić sobie ze stresem.

Wczoraj w zamojskim Ośrodku Sportu i Rekreacji z rąk I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Andrzeja Miodny oraz policjantów prowadzących zajęcia ponad 30 uczestniczek otrzymało certyfikaty poświadczające jego ukończenie. Komendant życzył wszystkim kobietom, aby nigdy nie musiały wykorzystać swoich zdobytych w czasie kursu umiejętności. Natomiast uczestniczki zajęć stwierdziły jednogłośnie, że kurs wzmocnił ich poczucie pewności siebie i bardzo chętnie skorzystają z oferty kolejnych edycji przedsięwzięcia.

Gratulujemy wszystkim Paniom, które wytrwale i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.
D.K.-B.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.