Również przy wyjazdach krajowych warto pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu na wakacje – dzięki niemu będziemy bezpieczni niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Dobra polisa turystyczna pozwoli nie tylko opłacić koszty leczenia, ale także szybko zorganizować potrzebną pomoc, dlatego jest niezastąpiona przy podróżach wszelkiego typu. Na co zwrócić uwagę, wybierając ofertę?

Kiedy warto zdecydować się na ubezpieczenie na wakacje?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że warto wybierać ubezpieczenie na wakacje, kiedy wyjeżdżamy za granicę. Wydaje się to naturalne – poza ojczystym krajem nie jesteśmy objęci standardowym leczeniem, które potrafi być bardzo drogie w niektórych państwach, często bierzemy także udział w atrakcjach, które wiążą się z pewnym ryzykiem. Nie można jednak zapominać o tym, że i podczas podróży po Polsce warto mieć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne – dotyczy to nie tylko osób nieubezpieczonych w NFZ, ale również tych mających prawo do skorzystania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polisa na wakacje obejmuje o wiele więcej, niż koszty leczenia – to także odszkodowania w razie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), koszty akcji ratunkowych, Odpowiedzialność Cywilna w razie wyrządzenia szkody osobom trzecim lub ich mieniu, a często także koszty rezygnacji z podróży czy ubezpieczenie bagażu. Dzięki odpowiedniej polisie turystycznej na wyjazdy krajowe, klient jest chroniony przez całą dobę, co może przydać się nie tylko w górach czy nad wodą, ale również np. na drodze, w trakcie podróży do miejsca docelowego.

Ubezpieczenie na wakacje warto wybrać nawet przy krótkich wyjazdach – wypadki się zdarzają i zawsze warto być przygotowanym na niebezpieczne sytuacje. Jeśli mamy zamiar uprawiać amatorskie sporty – np. jeździć na nartach w górach – zakup odpowiedniej polisy to niemal konieczność.

Czy ubezpieczenie wakacyjne obejmuje sporty amatorskie?

Wakacje to czas, kiedy chętniej korzystamy z różnego typu aktywności. Narty, jazda na rowerze, pływanie – korzystają z nich nie tylko miłośnicy sportu. Czy trzeba wykupić dodatkowy pakiet do ubezpieczenia na wakacje, aby bezpiecznie uprawiać tego typu sporty amatorskie? Zależy to od ubezpieczyciela, jednak można znaleźć oferty, gdzie wszystkie sporty amatorskie są obejmowane przez podstawową polisę turystyczną. Warto skorzystać z takiej opcji – dzięki temu bez żadnych dopłat będziemy chronieni podczas różnych aktywności na świeżym powietrzu.

Co wchodzi w skład sportów amatorskich? Są to sporty zimowe, np. narty i snowboard, dlatego ubezpieczenie świetnie sprawdzi się podczas zimowych ferii. Zalicza się do nich także pływanie i nurkowanie, deska surfingowa, jazda na rowerze, motorowerze czy quadzie – czyli wiele bardzo popularnych aktywności, które przyciągają nie tylko doświadczonych miłośników. Warto pamiętać, że niezależnie od naszego doświadczenia i umiejętności możemy być narażeni na szkodę – na skutek chwilowej nieuwagi lub błędu osób trzecich. Z tego względu koniecznie trzeba zadbać o odpowiednią polisę, która pokryje koszty następstw nieszczęśliwych wypadków.

NNW, czyli ważna część polisy na wakacje

Następstwa nieszczęśliwych wypadków to kategoria, w której kryje się bardzo wiele. Obejmuje szkody związane z utratą zdrowia lub życia na skutek wypadków, spowodowanych przyczyną zewnętrzną, niezależnie od woli poszkodowanego. Dzięki ubezpieczeniu wakacyjnemu, obejmującemu NNW, klient jest chroniony podczas wypadków komunikacyjnych oraz jakichkolwiek innych nieszczęśliwych wypadków. Może liczyć na wypłacenie mu świadczeń, pozwalających pokryć koszty leczenia i rehabilitacji lub otrzymać zasiłek i inną pomoc, jeśli doszło do trwałej utraty zdrowia.

OC w polisie turystycznej – dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenie na wakacje powinno także obejmować Odpowiedzialność Cywilną – dzięki temu polisa pokryje ewentualne szkody, jakie mogą zostać wyrządzone na skutek nieszczęśliwego wypadku osobom trzecim. Dotyczy to nie tylko ubezpieczonego, ale także osób i zwierząt, za które jest odpowiedzialny.

Ubezpieczenie na wakacje w Polsce – na co zwrócić uwagę przy wyborze?