Upamiętnienie Żołnierzy 9 P.P. Legionów AK Ziemi Zamojskiej z udziałem lokalnych władz
W minioną niedzielę w Zwierzyńcu odbyły się uroczystości ku czci Żołnierzy 9 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej. Wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców oraz lokalnych przedstawicieli władzy.
  1. Msza Święta w kościele pw. MB Królowej Polski.
  2. Manifestacja Patriotyczna przy pomniku.
  3. Apel Pamięci i salwa honorowa.
  4. Złożenie wieńców i kwiatów.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. MB Królowej Polski. Wierni zgromadzili się licznie, aby oddać hołd poległym żołnierzom. Po Mszy uczestnicy przeszli przed pomnik upamiętniający członków 9 Pułku Piechoty Armii Krajowej.

Przed pomnikiem odbyła się Manifestacja Patriotyczna, w trakcie której przypomniano o bohaterstwie i poświęceniu żołnierzy. Ceremoniał wojskowy, w tym Apel Pamięci i salwa honorowa, dodały wydarzeniu wyjątkowej powagi i sprawiły, że wszyscy obecni mogli poczuć ducha patriotyzmu.

Na zakończenie uroczystości złożono wieńce i kwiaty przed pomnikiem. Wicestarosta Zamojski Krzysztof Rusztyn oraz Radny Rady Powiatu w Zamościu Jan Słomiany, którzy uczestniczyli w wydarzeniu, podkreślili znaczenie pamięci o bohaterach dla młodszych pokoleń. Było to niezapomniane spotkanie, które połączyło mieszkańców w hołdzie dla przeszłości.


Starostwo Powiatowe w Zamościu