Wernisaż Agaty Woźniak-Niemkiewicz:
Zapraszamy na wyjątkową wystawę Agaty Woźniak-Niemkiewicz, której prace zaskakują subtelnością i głębią. Wernisaż odbędzie się 25 maja o godzinie 16:00 w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu.
  1. Wernisaż wystawy „Powstrzymać Przemijanie” – 25 maja, godz. 16:00
  2. Galeria Rzeźby prof. Mariana Koniecznego, ul. Waleriana Łukasińskiego 2B
  3. Prezentacja malarstwa, rysunku i prac konserwatorskich
  4. Spotkanie z artystką Agatą Woźniak-Niemkiewicz

Muzeum Zamojskie w Zamościu zaprasza na niecodzienną wystawę prac Agaty Woźniak-Niemkiewicz, zatytułowaną „Powstrzymać Przemijanie”. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 25 maja, a jej uroczysty wernisaż odbędzie się tego dnia o godzinie 16:00 w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego przy ul. Waleriana Łukasińskiego 2B.

Agata Woźniak-Niemkiewicz, urodzona w Jarosławiu, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1989 roku ukończyła kierunek konserwacji malarstwa. Przez 17 lat pracowała w Muzeum „Kamienica Orsettich” w Jarosławiu, zajmując się konserwacją i projektowaniem wydawnictw. Jej twórczość to harmonijne połączenie działalności konserwatorskiej z malarstwem olejnym oraz unikalnymi technikami rysunku kwiatów.

Tematyka prac Woźniak-Niemkiewicz koncentruje się na motywach wanitatywnych i refleksji nad przemijaniem. Artystka korzysta z techniki olejno-żywicznej na płótnie, a także gwaszu i pasteli. Jej rysunki, wykonane w technice mieszanej, zachwycają pięknymi, osobistymi motywami kwiatowymi, delikatnie poruszającymi temat upływu czasu.

Wystawa będzie okazją do podziwiania różnorodnej twórczości Agaty Woźniak-Niemkiewicz, a także do spotkania z artystką osobiście. Jak podkreśla Anna Cichosz, Dyrektor Muzeum Zamojskiego, „to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak twórczość i konserwacja sztuki mogą się wzajemnie przenikać i inspirować”.

Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do udziału w wernisażu i odwiedzenia wystawy, która na pewno dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Kontakt prasowy: Natalia Szczerba, historyk sztuki Muzeum Zamojskie, tel. 883-375-558, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


UM Zamość