Sołtysi Lubelszczyzny ponownie w świetle reflektorów! Druga edycja konkursu „Nasz Sołtys 2024” już rusza, dając szansę liderom lokalnych społeczności na zaprezentowanie swojego wkładu w rozwój regionu oraz zdobycie atrakcyjnych nagród. Nie przegap możliwości, by Twoje osiągnięcia zostały docenione na szerszym forum!
  1. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłasza drugą edycję konkursu „Nasz Sołtys 2024”.
  2. Konkurs dedykowany jest aktywnym liderom społeczności lokalnych z województwa lubelskiego.
  3. Celem inicjatywy jest uhonorowanie trudu włożonego w pracę na rzecz mieszkańców obszarów wiejskich, promocję dziedzictwa kulturowego regionu oraz wprowadzanie innowacji.
  4. Po pierwszej edycji, która spotkała się z pozytywnym odbiorem, konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem.
  5. Kryteria oceny obejmują wkład w rozwój społeczności lokalnych, innowacyjność oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego.
  6. Laureaci konkursu otrzymują tytuł „Nasz Sołtys” wraz z nagrodami pieniężnymi.
  7. Termin zgłoszeń upływa 29 lutego 2024 r., do godziny 15:30.

Województwo lubelskie ponownie staje w centrum uwagi za sprawą inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego. Konkurs „Nasz Sołtys 2024” to wyjątkowa okazja dla sołtysów, by podkreślić ich nieoceniony wkład w rozwój lokalnych społeczności. Szukamy osób, które nie tylko z pasją oddają się pracy na rzecz swoich miejscowości, ale również wprowadzają innowacyjne rozwiązania i dbają o dziedzictwo kulturowe Lubelszczyzny.

Poprzednia edycja konkursu pokazała, jak wiele talentów i zaangażowania kryje się wśród liderów obszarów wiejskich naszego województwa. To właśnie dlatego Urząd Marszałkowski postanowił kontynuować tę inicjatywę, dając kolejną szansę na wyróżnienie tych, którzy swoją działalnością wpływają na pozytywne zmiany w regionie.

Kryteria, według których oceniane będą zgłoszenia, są jasno określone i skupiają się na aktywności na rzecz wspólnoty, innowacyjności oraz ochronie i promocji kultury. To właśnie te elementy stanowią o sile i tożsamości lokalnych społeczności, a konkurs „Nasz Sołtys” ma za zadanie je wyeksponować i nagrodzić.

Jeśli jesteś sołtysem, który z dumą patrzy na swoje osiągnięcia i pragnie się nimi podzielić, nie czekaj! Termin zgłoszeń mija nieubłaganie, a możliwość zdobycia tytułu „Nasz Sołtys” wraz z atrakcyjnymi nagrodami pieniężnymi to szansa, której nie warto przegapić. Weź udział w konkursie i pokaż wszystkim, jak wielki wpływ możesz mieć na rozwój i promocję swojej społeczności.


Na podst. Starostwo Powiatowe w Zamościu