„Zaprezentuj swój talent wokalny i zostań częścią tej wspaniałej przygody z misją, wspierającej młodych artystów i ich edukację muzyczną”.

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Stanisława Jopka. Zamojski Dom Kultury w Zamościu ma przyjemność pełnić rolę partnera lokalnego organizując I etap przesłuchań konkursowych.

Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". zespołu "Mazowsze". Celem Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka jest aktywny udział w wychowaniu muzycznym dzieci i młodzieży, wspieranie młodych artystów w ich edukacji muzycznej oraz zainteresowanie szerokiego grona odbiorców utworami, sięgającymi do polskiego bogactwa narodowego i ludowego. Równie ważne jest także przybliżenie sylwetki patrona – Stanisława Jopka, tenora i solisty zespołu „Mazowsze”. Stanisław Jopek był postacią nietuzinkową. Posiadał nie tylko wspaniały głos – tenor o barytonowym zabarwieniu – ale również niezrównaną, pełną scenicznego temperamentu umiejętność interpretacji utworów.

Przesłuchania w Zamojskim Domu Kultury odbędą się 10 grudnia 2022 r. o godz. 11.00.

Zachęcamy do udziału w Konkursie!!!

Karta zgłoszenia dostępna pod linkiem https://mazowsze.waw.pl/karta-zgloszen

Strona organizatora: www.mazowsze.waw.pl
Link do rejestracji: https://mazowsze.waw.pl/etap-i