3 sierpnia, tuż po godzinie 8 zamojscy strażacy zostali poinformowani o pożarze budynku mieszkalnego usytuowanego w miejscowości Hutków gm. Krasnobród. Natychmiast do zdarzenia skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z: JRG Zamość, Czasowego Posterunku PSP w Krasnobrodzie oraz pobliskie ochotnicze straże pożarne.

Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP Hutków, stwierdzono że pożarem był objęty cały dach drewnianego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, jego właścicielka samodzielnie wyszła na zewnątrz i nie potrzebowała pomocy medycznej. Do budynku doprowadzona była napowietrzna linia energetyczna, w związku z czym Zakład Energetyczny, zdalnie odłączył prąd w tej miejscowości. Działania ratowników OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu z pobliskiego hydrantu na palący się dom. Po dojeździe kolejnych zastępów podano kolejne prądy wody jednocześnie dokonano przeszukania budynku pod kątem przebywania innych osób – na szczęście nikt tam nie przebywał. W trakcie działań z budynku wyniesiono butlę z gazem propan butan. Butla po sprawdzeniu nie stwarzała zagrożenia i nie wymagała schładzania. Spaleniu uległ w całości budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Wstępne straty oszacowano na kwotę 150 tys. zł.

Policja ustala przyczyny i okoliczności tego pożaru. W działaniach ratowniczo-gaśniczych trwających 2,5 godziny, udział wzięło 2 zastępy PSP oraz OSP: Krasnobród, Majdan Wielki, Stara Huta oraz Hutków.