Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Dbaj o swój alkomat

Jeszcze do nie dawna nie było możliwości aby kupić urządzeń do pomiaru trzeźwości. Dzisiaj mamy taka możliwość i jest ona coraz bardziej popularna wśród osób które troszczą się o siebie i innych podczas imprezowania. Nie ważne czy jesteśmy w górach, na wycieczce, w mieście czy na domówce, w każdej z tych sytuacji powinniśmy mieć przy sobie urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie pozwólmy nikomu wyjść z imprezy ówcześnie nie sprawdzając stanu trzeźwości.

Czy warto...?

Bez wątpienia alkomaty są warte zakupu, jeżeli będziemy używać ich sporadycznie wystarczy zaopatrzyć się w standardowy model za niską cenę. Nie posiadają one skomplikowanej obsługi a więc każdy bez żadnego problemu poradzi sobie z ich eksploatacją. Udając się do sklepu możemy zaskoczyć się ich szerokim wyborem w zależności od naszego budżetu oraz wymagań. Możemy wybierać spośród mniej profesjonalnych urządzeniach które są mniej skuteczne lecz znacznie tańsze ale również możemy skorzystać z oferty profesjonalnych modeli które odznaczają się bardzo duża skutecznością i znikomym marginesem błędu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, w razie wątpliwości możemy liczyć na pełne wsparcie podczas zakupu.

Dbaj o swój sprzęt!

Każde urządzenie ma swoją wytrzymałość oraz podatność na uszkodzenia. W przypadku alkomatem musimy być szczególnie ostrożni ponieważ możemy je w bardzo łatwy sposób uszkodzić. Pierwsza kwestia jest sposób przechowywania który powinien być w odpowiednim miejscu o niewielkiej wilgoci i pokojowej temperaturze. Wszystko za sprawą seniorów znajdujących się w środku urządzenia, są one bardzo wrażliwe na zmienne temperatury co może wpłynąć na ich uszkodzenie. Kolejna kwestia jest ich obowiązkowa kalibracja na neomaniak.pl, która według specjalistów odbywać się przynajmniej raz w roku. Jeżeli natomiast używamy go zdecydowanie częściej kalibracja powinna odbywać się co kilka miesięcy.

A dlaczego kalibracja jest niezbędna? Ponieważ podzespoły mają tendencję do samoistnego rozregulowania za sprawą czynników zewnętrznych takich jak temperatura czy wilgoć, trzeba również wspomnieć o tym ze każde użycie pogarsza dokładność urządzenia, za pierwszym razem może być nie odczuwalna różnica, natomiast po dłuższym używaniu błędny wynik będzie się znacznie różnił od rzeczywistości. Chcąc cieszyć się długim życiem tego urządzenia należy przestrzegać kilku zasad związanych z jego eksploatacją.