Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

04 października, po godz. 16, zamojscy strażacy zostali poinformowani o zderzeniu pociągu z ciągnikiem rolniczym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Niedzieliska kol., gm. Szczebrzeszyn.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Szczebrzeszyn stwierdzono, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do najechania pociągu towarowego linii LHS ze składem 50 wagonów na ciągnik rolniczy z podczepionym siewnikiem zbożowym. W trakcie działań ustalono, że 63 letni kierowca ciągnika doznał rany głowy, znajdował się poza rozbitym pojazdem, był przytomny pod opieka osób postronnych.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu badania urazowego poszkodowanego, któremu następnie założono kołnierz ortopedyczny i ułożono na noszach typu deska. Poszkodowanemu strażacy założyli opatrunek na ranę głowy. Następnie ratownicy medyczni przewieźli poszkodowanego do szpitala na dalsze badania.

Po zakończeniu działań przez grupę dochodzeniowo śledczą policji oraz komisję kolejową, ciągnik został odciągnięty od pasa kolejowego w bezpieczne miejsce przy użyciu wyciągarki samochodowej.

Zniszczeniu uległ ciągnik (urwane tylne koła, kabina) siewnik oraz przednia maska w lokomotywie. Straty oszacowano na kwotę ok. 30 tys. zł.

W działaniach trwających niespełna 4,5 godziny wzięło udział: 3 zastępy: 2 z JRG Szczebrzeszyn oraz 1 z JRG Zamość.