Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Doradztwo kredytowe - jakie plusy i minusy?

Bardzo wiele osób zastanawia się czy warto mieć doradcę finansowego w firmie? Z pewnością większość miała już styczność z profesjonalnym i doświadczonym doradcą, co istotne w Polsce jest to dziedzina która dopiero zaczyna rozkwitać, gdyż do tej pory branża ta była kojarzona przede wszystkim z produktami finansowymi i ubezpieczeniami. W poniższym artykule dowiesz się jakie są wady i zalety korzystania z usług doradcy finansowego.

Czym jest doradztwo finansowe?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to branża związana z usługami finansowymi, która polega przede wszystkim na doradztwie i pomocy. W obecnym czasie w naszym kraju doradcą finansowym może zostać praktycznie każdy, bowiem wystarczy tylko i wyłącznie założyć działalność gospodarczą, oraz podpisać umowę z dowolnym bankiem o sprzedaży ich produktów i gotowe! Powinieneś wiedzieć, że doradca finansowy powinien charakteryzować się pewnymi cechami między innymi: empatią, inteligencją emocjonalną, a najważniejsze powinien ukończyć studia w kierunku finansowym lub posiadać doświadczenie w tej branży.

Firmy finansowe działające na rynku- doradztwa kredytowe

Należy podkreślić iż obecnie na polskim rynku istnieje bardzo wiele firm, które świadczą tego rodzaju usługę, zajmują się one przede wszystkim pomocą związaną z inwestycją, oszczędnością, planowaniem oraz analizą domowego budżetu. Oferta dotyczy również ubezpieczeń kredytów, leasingu a także pozyskiwania kapitału z dziedziny nieruchomości chodzi, tutaj między innymi o sprzedaż domów i działek oraz kupno lub zamianę nieruchomości.

Ile kosztuje doradztwo finansowe?

Bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje doradztwo kredytowe dla firm? Wygląda to następująco: doradca teoretycznie pracuje za darmo, dobiera dla nas jak najlepszą ofertę, która jest opłacalna. W momencie kiedy jesteś zdecydowany i podpiszesz umowę tym samym jesteś zobowiązany do spłaty kredytu lub opłacania ubezpieczenia, jest to ten moment kiedy doradca finansowy zaczyna zarabiać ponieważ ma podpisaną umowę z danym bankiem lub ubezpieczycielem. Prościej mówiąc zarabia na prowizji od sprzedanego produktu, ciekawostką jest fakt, iż zarobki doradców są uwarunkowane wieloma czynnikami przede wszystkim produktem jakim proponują! Jeżeli chodzi o Polskę zarobki są różne, a najczęściej wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy.

Zalety korzystania z usług doradcy finansowego

Wśród zalet korzystania z doradztwa finansowego dla firmy można wymienić między innymi:

  • oszczędność czasu
  • bardzo szybka i fachowa pomoc doradcy
  • zapoznanie się z aktualnymi ofertami i promocjami
  • precyzyjna analiza naszych potrzeb i finansów
  • duży wybór firm na rynku
  • otrzymanie bardzo wymiernych korzyści
  • dokładne dbanie o finanse
  • a także możliwość zaufanego powierzenia budżetu.

Jeżeli chodzi o wady można wymienić między innymi: trafienie na oszusta, możliwość trafienia na osobę która nie posiada fachowej wiedzy, utrata pieniędzy które zostały zainwestowane lub kradzież pieniędzy.

Jak widać plusów jest więcej niż minusów, aczkolwiek jeżeli jesteś zainteresowany usługą doradcy musisz mieć na uwadze że jest ona związana z ryzykiem tak jak wszystko inne. Dlatego podczas wyboru doradztwa finansowego dla firmy, zaleca się aby wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone firmy a przed wyborem zapoznać się z opiniami na ich temat, w szczególności klientów którzy już skorzystali z ich usług!