Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Blisko 70 tysięcy zarażonych koronawirusem we Włoszech i niecałe 7 tysięcy ofiar śmiertelnych w tym kraju. Bilans ten nie napawa optymizmem, więc nic dziwnego, że w kwestii koronawirusa polski rząd podejmuje zdecydowane kroki mające na celu zminimalizowanie skutków epidemii.

W Polsce liczba osób zarażonych wynosi na dzień 25 marca 927 przypadków, co stanowi spory wzrost w porównaniu do zeszłego tygodnia, gdzie we środę 18 marca było zaledwie 287 potwierdzonych zachorowań na koronawirusa. Z tego też względu sporo mówi się o konieczności przeprowadzania większej ilości badań. Być może ruszą niedługo komercyjne testy na koronawirusa, więcej na ten temat można przeczytać pod adresem https://dworska.pl/lekarze-krakow/test-na-koronawirusa-covid-19

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem w Polsce

Kolejne restrykcje przygotowane przez rząd we wtorek, 24 marca dotyczą większych niż do tej pory ograniczeń w przemieszczaniu się. Istotne jest to, aby ograniczyć spotkania w grupach na placach zabaw, parkach, nie organizować imprez w tym czasie. Przemieszczać się można w ramach kwestii związanych z zapewnieniem bytu, zdrowia oraz spraw związanych z pracą zawodową. Można więc bez przeszkód dojeżdżać do pracy oraz w trakcie pracy przemieszczać się jeśli jest to wymagane z pracą zawodową, na przykład praca kuriera lub dostarczyciela towarów.

Nie zmienia się nic dla osób, które pracują w wolontariacie i pomagają starszym lub niepełnosprawnym osobom. Dotyczy to również sytuacji w której takie osoby wykonują taką pracę w związku z przebywaniem innych osób w kwarantannie. W dalszym ciągu, jak do tej pory można udać się zrobić zakupy w sklepie, w aptece lub odwiedzić lekarza. Można także w celach związanych ze sportem wybrać się pobiegać – zostało to uznane jako realizacja niezbędnych codziennych potrzeb. Jednakże należy zwrócić uwagę, aby zachować odpowiedni odstęp od innych osób. Zmiany dotyczą też sfery spotkań religijnych. Kościoły były otwarte dla wiernych, którzy chcieli uczestniczyć we mszy do 50 osób, po zmianach jest to już tylko 5 osób.