Zamojski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” zapraszają na XVIII Międzynarodowy  Festiwal Folklorystyczny  „Eurofolk 2019”.

Podczas tegorocznego „Eurofolku” , który odbędzie się w dniach 9-14 lipca, wystąpi 7 zespołów folklorystycznych z  Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Gruzji, Kanady, USA i Wegier.
Festiwal tradycyjnie rozpocznie się  9 lipca koncertem „Gospodarze- Gościom”, podczas którego wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” i zakopiański zespół folkowy KRYWAŃ.


Drugiego dnia – 10 lipca o godzinie 17.40 wyruszy przemarsz wszystkich zespołów ulicami miasta z Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki, gdzie nastąpi prezentacja wszystkich grup
i koncert inauguracyjny. Barwny korowód przejdzie ulicami: Partyzantów (od Zamojskiego Domu Kultury), Rondem Braci Pomarańskich, ulicą Łukasińskiego i ul. Grodzką. Prosimy zmotoryzowanych o cierpliwość i wyrozumiałość, ponieważ w godz. 17:30- 18:00 wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu.

Jak co roku zapraszamy mieszkańców Zamościa do wspólnych zabaw tanecznych przy ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim po koncertach wieczornych.


Takie zabawy odbywać się będą w piątek i sobotę (12,13 lipca) od godziny 21.00.

Koncerty zespołów festiwalowych poza Zamościem – 12 lipca (piątek)

Godz. 17.00 – Szczebrzeszyn – Gruzja i Kanada

Godz. 18.00 – Łaszczów – Bułgaria i Węgry

W dniach 12-14 lipca Eurofolkowi tradycyjnie towarzyszyć będzie kiermasz sztuki ludowej.

Karnety w cenie 25 złotych i bilety na koncerty w cenie 5 i 8 złotych można zakupić w ZDK w Dziale ZPiT „Zamojszczyzna”
lub przed każdym koncertem na Rynku.

 

Patronat honorowy –     Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego

                                            Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość

Więcej informacji na www.zdk.zamosc.pl i www.zamojszczyzna.com.pl 

 

materiał nadesłany