Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Trzej mieszkańcy gm. Zwierzyniec w wieku 22, 28 i 29 lat usłyszeli zarzuty pobicia dwóch 30-latków. Kilka minut po zdarzeniu byli już w rękach miejscowych policjantów. Po pobycie w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę ok. godziny 23:00 dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony, o tym, że w miejskim parku środowiskowym w Zwierzyńcu kilkuosobowa grupa uderzając rękami i kopiąc pobiła dwóch młodych mężczyzn. Zgłaszającym był mężczyzna, który w tym czasie spacerował po parku i widział całe zdarzenie z oddali.

Natychmiast w parku pojawili się miejscowi policjanci. I już po kilku minutach trzej podejrzani o pobicie byli w rękach policjantów. Zatrzymani to mieszkańcy gm. Zwierzyniec w wieku 22, 28 i 29 lat. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że dwóch z nich w organizmie miało blisko 2 promile alkoholu, natomiast najstarszy 29-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Podejrzani o pobicie zostali przewiezieni do komendy i zatrzymani w policyjnych aresztach.

Pokrzywdzeni to dwaj 30-latkowie ze Zwierzyńca. Jeden z nich bezpośrednio po pobiciu został przewieziony przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Na szczęście przeprowadzone tam badania nie wykazały poważniejszych obrażeń. Po badaniach mógł wrócić do domu.

Najprawdopodobniej pomiędzy sprawcami a pokrzywdzonymi doszło do wymiany zdań zakończonej rękoczynami. Podejrzani o pobicie wczoraj usłyszeli zarzuty. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Jeden z nich znany jest policji, był wcześniej notowany. Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
D.K-B.