Krem do rąk to jeden z najczęściej używanych kosmetyków. Ze względu na jego mobilność, często zabieramy go ze sobą, żeby móc w razie potrzeby posmarować nim przesuszoną skórę dłoni. Dlaczego warto wybrać naturalny produkt do codziennego stosowania?

Najlepszy krem do rąk – czyli jaki?

Skóra dłoni jest najbardziej narażona na działanie szkodliwych czynników – zmaga się z różnymi ] warunkami pogodowymi i temperaturami, wiele razy dziennie jest myta, ma styczność z chemicznymi środkami, np. podczas sprzątania czy mycia naczyń. W efekcie często jest przesuszona, może pękać, a także szybciej się starzeć. Aby zachowała odpowiednią elastyczność, powinna być często nawilżana i odżywiana właściwymi kosmetykami. Krem do rąk to podstawa pielęgnacji skóry dłoni – ważna jest regularność jego aplikacji, ale przede wszystkim – wybór odpowiedniego kosmetyku.

Dlaczego warto stosować naturalny krem do rąk?

Dobry krem do rąk powinien głęboko nawilżać skórę oraz dostarczać jej potrzebnych składników, aby zachowała elastyczność i piękny wygląd. Powinien działać także ochronnie, zabezpieczając skórę przed działaniem szkodliwych czynników, na które jest codziennie narażona. Niestety, niektóre kosmetyki wykorzystują składniki, które jedynie dają wrażenie nawilżenia i ochronnego filtru, np. silikony czy oleje mineralne – na dłuższą metę przesuszają one jednak skórę, a nawet mogą powodować podrażnienia czy reakcje alergiczne. Opierają się również na innych sztucznych substancjach, np. konserwantach czy emulgatorach, które mogą negatywnie oddziaływać na zdrowie. Aby uniknąć nakładania na skórę tego typu składników, warto wybrać naturalne kremy, np. marki Yope – krem do rąk tej firmy wykorzystuje aż 98% składników naturalnych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla skóry i bardzo skuteczny.

Naturalne składniki w dobrym kremie do rąk

Kosmetyki do codziennego użytku, takie jak kremy do rąk, nie powinny opierać się na sztucznych substancjach – mogą bowiem spowodować wiele problemów skórnych, nie tylko u osób wrażliwych i podatnych na alergie. Kosmetyki naturalne to najlepsze rozwiązanie, są bowiem w pełni bezpieczne dla skóry, a przy tym również bardzo skuteczne. Za przykład mogą posłużyć kremy Yope, wykorzystujące takie składniki, jak:

  • organiczne masło shea, które głęboko nawilża skórę, a także chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi,
  • olej arganowy, posiadający właściwości hamujące starzenie się skóry i poprawiający jej elastyczność, działający nawilżająco, odżywiająco i łagodząco, a także wzmacniający paznokcie,
  • olej kokosowy, który działa ochronnie, nawilża skórę oraz zabezpiecza ją przed działaniem promieni słonecznych,
  • witamina E – opóźnia proces starzenia się skóry, zapewnia jej większą elastyczność.

Wybierając krem naturalny, dostarczamy swojej skórze wyłącznie wartościowych składników, które zapewnią jej odpowiednią pielęgnację i silne odżywienie. Kosmetyki tego typu są bezpieczne także dla osób z wrażliwą skórą, dzięki czemu sprawdzą się u każdego.

Zalety stosowania naturalnych kremów do rąk

Regularnie pielęgnując swoje dłonie kremem do rąk z naturalnych składników, możemy liczyć na widoczną poprawę ich nawilżenia i jędrności. Dzięki codziennej ochronie, skóra jest zabezpieczona przed działaniem niskich temperatur, wiatru, słońca i środków chemicznych. Zniknie problem pękającej i suchej skóry, a także podrażnień, ze względu na łagodzące właściwości wielu naturalnych składników. Wybór odpowiedniego kosmetyku ekologicznego przedłuży młody wygląd dłoni, dlatego warto zdecydować się na naturalną pielęgnację.