Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Znaczna część osób, które odwiedzają gabinet stomatologiczny, myśli jedynie o tym, by podczas wizyty u dentysty nie odczuwać bólu. Dla wielu pacjentów ból to duży dyskomfort. Na szczęście stomatologia dokonała w ostatnich latach ogromnego postępu.

W chwili obecnej gabinety stomatologiczne coraz częściej oferują swoim pacjentom bezbolesne leczenie zębów (bezbolesne leczenie zębów łódź). Niestety takie usługi mają w swojej ofercie jedynie gabinety prywatne. Za komfort bezbolesnego leczenia zębów trzeba również sporo zapłacić.

Jak leczyć zęby bez bólu?

Jest kilka dostępnych sposobów, które pomagają leczyć, żeby bez uczucia bólu. Każdy z nich to zupełnie inny rodzaj znieczulenia. Jednak we wszystkich tych wariantach o znieczuleniu musi zadecydować lekarz prowadzący, po przeprowadzeniu bardzo dokładnego wywiadu medycznego z pacjentem. Pierwsza możliwość to leczenie laserem. Laser to jedno z najnowocześniejszych urządzeń, jakie jest używane we współczesnej stomatologii. Dzięki swojemu skupionemu działaniu, pozwala na zminimalizowanie uczucia bólu w trakcie leczenia dentystycznego. Leczenie za pomocą lasera należy w chwili obecnej do najmniej inwazyjnych metod stosowanych w stomatologii. Leczenie przy użyciu lasera to jedna z najbardziej precyzyjnych metod leczenia.

Kolejną wartą uwagi metodą bezbolesnego leczenia zębów jest metoda nazwana metodą znieczulenia komputerowego. Zabieg przeprowadzany tą metodą jest zabiegiem w znieczuleniu miejscowym. Przed przystąpienie do takiego zabiegu lekarz musi przeprowadzić dokładny wywiad medyczny, ponieważ w trakcie zabiegu znieczulenia metodą komputerową podawane są bardzo silne środki przeciwbólowe, na które pacjent może być uczulony. Brak informacji o uczuleni może mieć bardzo ciężkie następstwa u pacjenta.

Dentysta zadający ból to już przeszłość

Trzecim przykładem bezbolesnego leczenia zębów jest stosowanie, podczas trwania zabiegów stomatologicznych, tak zwanego gazu rozweselającego, czyli używając fachowej nazwy - podtlenku azotu. Tak zwane uspokojenie wziewne jest metodą najczęściej stosowaną podczas zabiegów stomatologicznych, przeprowadzanych u najmłodszych pacjentów. Choć czasem jest stosowany również u pacjentów dorosłych. Podtlenek azotu ma działanie rozluźniające, odprężające i uspokajające. Dodatkowo, podawany jest przy użyciu specjalnie przeznaczonej do tego maseczki, co na przykład u najmłodszych pacjentów, jest czymś niewzbudzającym dodatkowego strachu na fotelu dentystycznym. Badania potwierdzają także, że podtlenek, azotu podawany w odpowiednich proporcjach, jest bezpieczny dla pacjentów w każdym wieku.

Ostatni sposób na bezbolesne leczenie zębów, o którym chcemy napisać, to leczenie przy użyciu znieczulenia ogólnego. Ten sposób znieczulenia wymaga obecności anestezjologa, a także bardzo wnikliwego wywiadu medycznego. Wszystko po to, aby usypiający pacjenta anestezjolog wiedział jakie środki może (lub nie) podać znieczulanemu pacjentowi. Co ciekawe, przy pomocy dostępnych obecnie środków do znieczulania ogólnego, pacjent podczas zabiegu, może być przytomnym, natomiast po zabiegu taki pacjent nie będzie popamiętał przebiegu leczenia w znieczuleniu ogólnym.

Leczenie na fotelu dentystycznym bez uczucia bólu to pragnienie wielu pacjentów. Niestety jak wspominaliśmy, metody najmniej inwazyjne, jak leczenie laserem zębów, są wciąż metodami stosowanym w małej liczbie prywatnych gabinetów stomatologicznych. Niestety jest to również metoda, za którą trzeba dość dużo zapłacić. Pozostaje mieć nadzieję na szybką zmianę tej sytuacji.