Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Zamojscy policjanci, działając wspólnie z funkcjonariuszami KAS dokonali sprawdzenia lokalu na terenie gm. Stary Zamość, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane nielegalne gry. Wewnątrz ujawnili dwa działające bez zezwolenia automaty. Sprzęt został zatrzymany.

Wczoraj policjanci z zamojskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej weszli do lokalu w gm. Stary Zamość, w którym jak przypuszczali, mogła odbywać się nielegalna działalność związana z grami hazardowymi. Nie pomylili się, wewnątrz znajdowały się bowiem dwa automaty do prowadzenia gier hazardowych o tzw. niskich wygranych. Obecny był również 37-letni mężczyzna obsługujący nielegalne urządzenia.

Mężczyzna został przesłuchany, a automaty zabezpieczone. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze KAS.  

Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie lub urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, albo obie kary łącznie.  

Warto przypomnieć, że ustawa o grach hazardowych mówi, że automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za wstawienie do lokalu i udostępnienie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - 100 tys. zł od jednego automatu.
D.K-B.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.