Zabieg zakładania implantów jest to już rozwiązanie ostateczne, stosowane kiedy dany ząb nie nadaje się do odratowania. Mimo, że lekarz specjalista powinien poinformować pacjenta jeszcze przed ich założeniem o wszystkich istotnych kwestiach, warto też samemu dowiedzieć się nieco na temat tego zagadnienia. Chociażby to jak implanty działają, kiedy poddać się zabiegowi oraz jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia całego procesu.

Aktualnie w dużych miastach wiele gabinetów stomatologicznych świadczy usługi tego typu. Chociażby w Warszawie, można poddać się zabiegowi założenia implantów na Żoliborzu http://odentimplanty.pl/implanty.php, jak i w każdej innej dzielnicy.

Implanty na Żoliborzu i w całej Warszawie – kiedy zdecydować się na zabieg?

Działanie implantów

Założenie implantów będzie najlepszą opcją, szczególnie kiedy doszło do całkowitej utraty zęba. Implant jest bardzo małym elementem, który z wygląda przypomina śrubkę. Jest on mocowany w kości szczęki lub żuchwy, po czym pełni rolę nowego korzenia zęba. Warto pamiętać, że odpowiednio wszczepione implanty, mogą służyć nawet przez całe życie. Bezpośrednio na powierzchni implantu, mocuje się koronę, która jest właściwym uzupełnieniem ubytku. Dzięki temu, uzyskuje się efekt, który doskonale imituje naturalnego zęba.

Jaki moment jest odpowiedni, aby założyć implanty?

Bez względu na okoliczności, zawsze rekomenduje się uzupełnianie braków zębów. Nie warto zwlekać z konsultacją u dobrego specjalisty, natomiast wiele może zależeć od objętości kości wokół ubytku oraz wielkości korzenia.

Jeżeli osoba posiadająca braki w uzębieniu, nie zdecyduje się na ich uzupełnienie, może skutkować to przechyleniem się jej zębów oraz zanikiem kości.

Nowoczesne rozwiązania jakie oferuje współczesna stomatologia, pozwalają wykonać zabieg w całkowicie nieinwazyjny sposób. Jeżeli zaś, zabieg będzie odwlekany, może dojść do zaniku kości, a wtedy znacznie wzrosną koszty przeprowadzenia zabiegu. Należy zatem niezwłocznie reagować i omówić problem na wstępnej konsultacji. Pomoże nam ona rozwiać wszelkie wątpliwości, a lekarz specjalista przedstawi nam listę przeciwwskazań.

Jaki rodzaj implantów wybrać?

Istotną rolę w kwestii doboru idealnego rozwiązania w leczeniu implantologicznym, odgrywa liczba ubytków zębowych, ile minęło od ich pojawienia się oraz stan jamy ustnej. Stąd też, nie da się dokładnie przewidzieć jaki rodzaj implantów będzie odpowiedni dla danego przypadku, bez uprzedniej konsultacji w gabinecie stomatologicznym.

W sytuacji kiedy występuje jeden ubytek i nie ma żadnych przeciwwskazań, mocuje się jeden implant oraz koronę – najczęściej porcelanową. Jeżeli podczas zabiegu ma dojść także do usunięcia korzenia zęba, w jego miejsce może być umieszczony anatomiczny implant. Jest to mniej inwazyjne rozwiązanie.

Jeżeli mamy do czynienia z przypadkiem większej ilości braków zębowych, specjalista musi zastosować rozwiązanie dostosowane do danej sytuacji. Istotne jest, że liczba umieszczanych implantów, nie musi równać się liczbie ubytków. Specjalista właśnie na nich umieści odpowiednią liczbę koron protetycznych, które przybierają postać protetycznych mostów. Gwarantuje to estetykę oraz komfort dla pacjenta, a dodatkowo znacznie zmniejsza cenę zabiegu. Zdarza się, że u niektórych osób występuje całkowite bezzębie, wówczas wykonuje się protezę mocowaną na kluczowych zatrzaskach lub okrężny most porcelanowy.

Przeciwwskazania

Wyróżnić można bezwzględne przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu oraz przeciwwskazania względne, które muszą zostać ocenione przez specjalistę, aby ustalić poziom ryzyka.

Przeciwwskazaniami bezwzględnymi są chociażby choroby złośliwe oraz nieuleczalne stadium cukrzycy. Formę względną przyjmuje zaś nadmierne palenie tytoniu, nieodpowiednia higiena jamy ustnej pacjenta, bardzo skomplikowane i nieleczone wcześniej wady zgryzu, występowanie zaburzeń krzepnięcia krwi oraz wszelkiego rodzaju choroby serca, a także takich narządów jak płuc, tarczycy, nerek czy też wątroby.