• Aktualności

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji, jazdę bez wymaganych uprawnień oraz ważnych badań technicznych samochodu odpowie 45-latek, który na ul. Dzieci Zamojszczyzny kierując hondą spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

 • Aktualności

  Na skrzyżowaniu 60-letni kierujący pojazdem m. Toyota wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzielił pierwszeństwa 43-letniemu kierującemu nissanem doprowadzając do zderzenia samochodów. Do szpitala na dalsze badania został przewieziony kierujący toyotą. Policjanci apelują o przestrzeganie znaków drogowych.

 • Zamojska Bursa nr 2 w akcji

  Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu zaangażowała się w  ogólnopolską akcję „ Dzień Osób z Niepełnosprawnością”. 

  Zaproszenie na sesję

  Porządek IX sesji Rady Miasta, która odbędzie się w dniu 27 maja 2019 r. publikujemy w załączniku.

  Sukces w Łucku

  Szymon Smoła, uczeń SP nr 7, został laureatem międzynarodowej Olimpiady Europejskiej, która odbyła się w Łucku.

  Zmiany w MCPR

  Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu realizuje projekt pn. „Dobra organizacja szansą na lepszą jakość”.

 • Aktualności

  18-latek najpierw roznegliżowany biegał po płycie Rynku Wielkiego, później wsiadł na rower mając w organizmie blisko promil alkoholu, a w saszetce marihuanę. W rozmowie z dzielnicowymi przyznał się, że biegał po Rynku całkiem nago, aby wygrać skrzynkę piwa.

 • Aktualności

  59-letniego kierowcę mercedesa zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z ruchu drogowego. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. W zainteresowaniu mundurowych znalazł się także podróżujący z nim 56-latek, który okazał się być osobą poszukiwaną przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, natomiast pasażer najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.

 • Jest Letni Informator Kulturalny...

  ...a w nim: zapowiedzi wydarzeń cyklicznych, kalendarium, oferta muzeów, kina, galerii czy biblioteki.

  Zdobywamy Zamość!

  Specjalnie dla dzieci i młodzieży, rodzin czy grup przyjaciół Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przygotowało autorską grę miejską „ Karta Zdobywcy Zamościa”.

 • Aktualności

  Policjanci z zamojskiej komendy wspólnie z dziećmi z przedszkola nr 7 w Zamościu rozmawiali o zagrożeniach oraz sposobach ich unikania. Spotkanie z mundurowymi było jednym z elementów organizowanej przez przedszkole akcji „Nasz Tydzień Bezpieczeństwa”.

 • Aktualności

  Funkcjonariusze Nieetatowego Pododdziału Policji na bazie poligonowej w Sitańcu doskonalili praktyki w przypadku wystąpienia próby zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego w czasie zgromadzeń, uroczystości, czy rozgrywek sportowych. Celem szkolenia było wypracowanie najskuteczniejszych wariantów oraz przećwiczenie taktyki działania a także umiejętności współpracy i współdziałania.

 • Aktualności

  Wczoraj przed północą kierujący mazdą 626 w miejscowości Barchaczów zjechał z drogi na lewe pobocze, wjechał w baner reklamowy, dachował a następnie uderzył w budynek sklepu. Dwóch rannych mężczyzn w wieku 17 i 18 zostało przetransportowanych do szpitala. Niestety 17-latek w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.

 • Aktualności

  Policjant opowiadał dzieciom i młodzieży o zasadach bezpieczeństwa oraz sposobach unikania zagrożeń. Tematem warsztatów w filii nr 4 zamojskiej książnicy były również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 • Aktualności

  Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, wprowadzanie ich do obrotu oraz prowadzenie nielegalnej uprawy odpowie 21-latek z gm. Zamość. Marihuanę oraz nielegalną plantację kryminalni z zamojskiej komendy odnaleźli w miejscu zamieszkania młodzieńca. Decyzją sądu 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 • Aktualności

  21-latek przyłapany z narkotykami przez dzielnicowych połknął „zawiniątka” z suszem roślinnym. Jednak nie uchroniło go to przed odpowiedzialnością. Usłyszał już zarzuty posiadanie substancji odurzających i dobrowolnie poddał karze.

 • 5 PRZEGLĄD FOTOGRAFII ZAMOJSKIEJ

  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość i Fotoklubu RP – Stowarzyszenia Twórców

  otwarcie: 15.05.2019 r., godz. 17.00, Zamojski Dom Kultury

  W treści artykułu protokół jury V Przeglądu Fotografii Zamojskiej.

  Gratulujemy Zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział. Czytaj dalej

  Już tysiąc zamojskich rodzin z Kartą Dużej Rodziny

  Janina i Tadeusz Kucharscy są tysięczną rodziną z Zamościa, która otrzymała Kartę Dużej Rodziny.

  Juz jest Letni Informator Kulturalny...

  ...a w nim: zapowiedzi wydarzeń cyklicznych, kalendarium, oferta muzeów, kina, galerii czy biblioteki.

  XXV  JARMARK  HETMAŃSKI –  
  FESTIWAL PRODUKTU LOKALNEGO

  Zamość,  1 – 2 czerwca 2019 r.

  Zapraszamy do udziału w konkursie potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”.

  Czytaj dalej

  Informacja dla osób niepełnosprawnych oraz osób, które mają problem z samodzielnym poruszaniem się.

  logo RSS