14 września br., Ochotnicza Straż Pożarna w Grabowcu obchodziła jubileusz funkcjonowania jednostki, połączony z przekazaniem i poświeceniem pojazdu pożarniczego. Uroczystości poprzedziła Msza św., odprawiona w kościele św. Mikołaja w Grabowcu przez ks. Ryszarda Ostasza proboszcza ...

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów – śpiewających i recytujących, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności na scenie – do udziału w XX Wojewódzkim Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów.

Przegląd ma on charakter konkursu na najciekawsze prezentacje artystyczne w różnych kategoriach: zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, krótkie formy teatralne i kabaretowe, duety, soliści, recytatorzy, prezentacja własnego tekstu. Czytaj dalej

ZAPOMNIANE OPUSZCZONE

wystawa Zamojskiej Grupy Fotograficznej

otwarcie wystawy 25.09.2019, godz. 17.00, Zamojski Dom Kultury

Fotografie pozwalają nie zapomnieć tego co już przeszło, przeminęło. Przypominają ludzi, przedmioty, obiekty, zdarzenia i miejsca. Zbierajmy więc wspomnienia, zbierajmy stare fotografie i nie zapominajmy zrobić nowych.
Zamojska Grupa Fotograficzna Grupa Twórcza wystawą „Zapomniane opuszczone” wpisuje się w te działania i pokazuje to czego już nie ma lub niedługo możemy nie zobaczyć.

Zamojski Dom Kultury zaprasza
na wystawę fotografii Bartosza Dybowskiego

„Iluminacja, dzieła natury – Roztocze”

17 – 30 września 2019 r. Zamojski Dom Kultury

finisaż wystawy: 30 września godz. 17.00 oraz Turniej Literacki pod hasłem „Przyroda”

Zapraszamy Państwa do przeczytania własnych przemyśleń związanych z przyrodą. Teksty mogą być zapisane w dowolnej formie prozą lub wierszem. Najlepsze konkursowe teksty zostaną wybrane tradycyjnie w plebiscycie publiczności, przewidziana jest nagroda pieniężna oraz nagrody książkowe. Spotkanie jest otwarte – oczekujemy na autorów i publiczność w poniedziałek 30 września, o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury. Czytaj dalej

Akademia Zamojska-umowa podpisana

Remont zabytkowego budynku Akademii Zamojskiej staje się faktem.

 • Aktualności

  Zamojska Policja ponawia apel o przekazywanie informacji, które pomogą w jak najszybszym odnalezieniu sprawców okaleczenia jeża.

 • Informujemy, że w dniu 20 września br., już po raz jedenasty do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie zostanie zorganizowana dziękczynna pielgrzymka zamojskich strażaków i ich rodzin. Po zbiórce o godz. 9:45 przy Kaplicy na wodzie, nastąpi ...

  Co to jest mandora albo fidel? Dlaczego młodzież gra muzykę sprzed kilku wieków, co jest w niej wyjątkowego? Jak brzmiał renesansowy Zamość?…na te i inne pytania odpowiedzą podczas warsztatu z muzyką dawną dwie instruktorki – Anna Cichoń-Hereta i Agnieszka Obst-Chwała – obie związane z Zespołem Muzyki Dawnej „Capella all’ Antico”.

  Zapraszamy 21 września o godz. 16:00 do Zamojskiego Domu Kultury. To szansa na ciekawe muzyczne popołudnie, podczas którego będziemy uczyć się poprzez zabawę.
  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  „Warsztat z muzyką dawną” odbywa się w ramach projektu „Za horyzont wyobraźni” realizowanego dzięki dofinansowaniu z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019.

 • Aktualności

  20-letni obywatel Bułgarii usłyszy zarzuty wprowadzania do obrotu na terenie giełdy w m. Mokre odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli ponad 280 sztuk podrobionych swetrów i bluz sportowych. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

 • Aktualności

  27-letni kierujący samochodem osobowym marli Honda został przewieziony do szpitala po tym jak jego auto zderzyło się z ciężarówką. Do wypadku doszło na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci.

 • Aktualności

  Za podpalenie składowanej na łące zbelowanej słomy odpowie 55-latek z gm. Łabunie. Dzisiaj usłyszał zarzut zniszczenia cudzego mienia. W czasie przesłuchania tłumaczył się, że nieświadomy zagrożenia rzucił niedopałek papierosa. Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 • 12 września br., przy zbiorniku wodnym w Nieliszu zostały przeprowadzone Ćwiczenia Ratownicze „Zamość 2019”. Ćwiczenia manewrowe przeprowadzono w zakresie budowy układów pompowo-wężowych zaopatrzenia wodnego w oparciu o możliwości taktyczno techniczne plutonu wsparcia kompanii gaśniczej Centralnego ...

  Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej Oddział Zamojski serdecznie zaprasza na Giełdę Kolekcjonerską, która odbędzie się w niedzielę, 6 października od godz. 9.00 na Rynku Wielkim w Zamościu w ramach obchodów Hubertusa Ogólnopolskiego.

  Informacja dla kolekcjonerów – udział jest bezpłatny.

  "Chodź z nami! "

  Zamość po raz kolejny włącza się w akcję promującą ekologiczne formy mobilności.

 • Aktualności

  Policjanci z Zamościa poszukują sprawców, którzy okaleczyli jeża. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, gdzie pod troskliwą opieką wraca do zdrowia.

 • FORTALICJE 2019 intuitive art festival

  27-29 września 2019

  Międzynarodowy Festiwal Sztuki Nowej został stworzony w 1991 r. przez Pawła Dudzińskiego, człowieka teatru i performera. Festiwal oferuje spektakle teatralne, prezentacje butoh, improwizowane koncerty muzyczne i pokazy multimedialne.

  Fortalicje to festiwal o unikatowej formule artystycznej. Istotą festiwalu jest tworzenie nowego języka teatru przez zasilanie go zdobyczami najnowszej sztuki: audio art, body art, personal graffiti, body action painting, taniec butoh i performance.

  Głównym celem festiwalu są wspólne produkcje artystyczne. Zawsze jest tak, że intuitywna energia festiwalu powoduje powstawanie nowych dzieł „In statu nascendi”. Produkcje te, na zasadzie jam sessions ujawniają się na koniec każdego dnia festiwalu, by zakulminować w ostatnim dniu festiwalu pod hasłem: „Zjednoczone Siły Fortalicji”. Jest to eksperyment w sztuce, którego formuła wypełniła 20 poprzednich edycji. Czytaj dalej

  Zapraszamy na uroczystość podsumowania 44 Zamojskiego Lata Teatralnego.
  Zaproszenie jest wyrazem wdzięczności dla widzów za czujną obecność na festiwalu, dla partnerów za współdziałanie oraz sponsorów za wspaniałomyślność.

  W programie:
  A recipe for Leonard Cohen (Przepis na Cohena) – spektakl Sceny InVitro z Lublina oraz spotkanie w dobrym teatralnym towarzystwie (po spektaklu).

  28 września 2019 r. godz. 18.00.

  Wydarzenie jest bezpłatne, zaproszenia będą do odebrania w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury od 20 września 2019 r. Liczba miejsc ograniczona.

  Spektakl muzyczny A recipe for Leonard Cohen (Przepis na Cohena) Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i tajemniczych gościach, którzy przybywają tam, by się z nim zobaczyć. W 1994 roku Leonard Cohen opuścił show business i cywilizacje, aby zaszyć się w klasztorze Zen na górze Mount Baldy w Kalifornii. Został mnichem Zen, przyjmując japońskie imię Jikan. Po spędzeniu 5 lat w klasztorze, porzucił go dla Kobiety.

  "Iskra Pamięci” w Zamościu

  Na Rynku Wielkim w Zamościu zapłonęły znicze poświęcone Ofiarom Katynia.

  logo RSS