• Aktualności

  Zamojscy policjanci interweniowali wobec 41-latka, który pijany i agresywny miał dobijać się do drzwi swojej partnerki. Kiedy usłyszał od mundurowych, że chcą go przewieźć do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych, nagle przeprosił za swoje zachowanie i zaproponował policjantom łapówkę. W zamian za wypuszczenie go do domu zaproponował zakupienie pizzy. Ostatecznie mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo przekupstwa zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 10.

 • Aktualności

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło minionej doby w m. Krasne. W wyniku zderzenia się volkswagena bora z ciągnikiem rolniczym na skutek odniesionych obrażeń zmarł 48-letni pasażer osobówki. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze.

 • Aktualności

  Dzielnicowy z Krasnobrodu w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 45-latek kierował samochodem osobowym mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 • Aktualności

  Kolejni kierujący poruszający się w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h na trzy miesiące pożegnali się z uprawnieniami do kierowania. Najszybciej z ujawnionych przez policjantów miłośników szybkiej jazdy poruszał się 24-latek siedzący za kierownicą toyoty. Kiedy jechał przez zamojską ul. Lipską na liczniku miał 127 km/h. Policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów mówiących o ograniczeniach prędkości jazdy.

 • Aktualności

  47-letni kierujący citroenem z poważnymi obrażeniami pogotowiem lotniczym został przetransportowany do szpitala, po tym jak jego auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Prawdopodobnie kierujący jechał zbyt szybko i był nietrzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze.

 • W poniedziałek 22 lipca 2019 około godz. 13:00 na Rynku Solnym w Zamościu pojawi się bus 500++.

  Mandat za śmieci

  Zamojska Straż Miejska ukarała właściciela śmieci, który podrzucał je do pojemników na odpady przy ul. Orlej w Zamościu.

  Złoto i brąz Akademickich Mistrzostw Europy!

  Studenci PWSZ w Zamościu wracają z Włoch ze złotym i dwoma brązowymi medalami Akademickich Mistrzostw Europy w tenisie stołowym.

  Odżywka do brwi i rzęs pozwala na uzyskanie gęstych, grubszych włosków, dzięki którym oczy zyskają naturalną, piękną oprawę. Dobrze dobrany produkt może pomóc nawet w przypadku problemu z rzadkimi i słabymi włoskami, pozwalając po czasie obejść się bez wizyty u kosmetyczki, stosowania henny czy codziennego makijażu. Jakie produkty są godne uwagi?

  Produkty do brwi – co najlepiej odżywi włoski?

  Trendy dotyczące brwi zmieniają się co parę lat – dekadę temu najmodniejsze były cienkie i mocno wyregulowane, obecnie stawia się natomiast na naturalny wygląd, który wymaga gęstszych, pełniejszych brwi. Osoby posiadające słabe, mało widoczne lub rzadko rosnące włoski coraz częściej sięgają więc po hennę lub specjalne kredki i cienie, które pozwalają dobrze podkreślić oprawę oka. Istnieje także alternatywa, dzięki której świetny efekt można uzyskać w bardziej naturalny sposób, bez konieczności stałego włączenia malowania włosków nad oczami do codziennego makijażu. Z pomocą przychodzi odżywka do brwi, która stymuluje nowe włoski do wzrostu oraz wzmacnia już obecne, dzięki czemu stają się zdrowsze i grubsze. W efekcie po pewnym czasie można dostrzec wyraźne zagęszczenie i uzyskać naturalny efekt, dzięki któremu włoski będą świetnie się prezentowały bez dodatkowego wspomagania.

  Odżywkę do brwi można kupić np. w perfumerii z Warszawy - sprawdzonym źródle markowych kosmetyków, nie tylko tych zapachowych. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni dla siebie produkt?

  Oczywiście najważniejszym kryterium jest skuteczność danego produktu – warto sprawdzić opinie o odżywkach do brwi, by przekonać się, po jakim czasie jest widoczny efekt, czy pobudza włoski do wzrostu, powoduje przyrost nowych włosków oraz czy wzmacnia i pogrubia te już obecne. Jako produkt stosowany blisko oczu, kosmetyk ten nie powinien także działać drażniąco, musi być łagodny dla skóry i bezpieczny. Z tego względu warto wybierać jedynie sprawdzone produkty z pewnego źródła, które są dobrze przetestowane. Ważne jest także opakowanie odżywki, determinujące sposób jej nakładania na włoski – najwygodniejsza będzie wersja z cienkim pędzelkiem, dzięki któremu szybko i precyzyjnie nałożymy preparat w wymagające tego miejsca.

  Produkty do rzęs – co pomoże uzyskać gęste, mocne włoski?

  Długie, gęste, ciemne rzęsy to marzenie każdej kobiety. Posiadaczki takowych nie muszą sięgać po makijaż, by uzyskać wyjątkową głębię spojrzenia i wyglądać pięknie na co dzień. Standardowym zabiegiem, pozwalającym uzyskać taki efekt, jest wykorzystanie tuszu lub sztucznych rzęs, wiele pań korzysta także z usług kosmetyczki. Tutaj również można jednak pomóc naturze i uzyskać świetny efekt, sięgając po odżywkę do rzęs. Produkt tego typu stymuluje włoski do wzrostu, pogrubia je i wzmacnia, dzięki czemu można zyskać gęstą, piękną firankę bez wspomagania się kosmetykami czy przyklejanymi włoskami.

  Stosowane odżywki do rzęs powinny być bezwzględnie sprawdzonym produktem z wszelkimi niezbędnymi atestami – jest to bowiem preparat stosowany bardzo blisko samego oka. Tak jak w przypadku produktów do brwi, warto przed zakupem sprawdzić opinie i dowiedzieć się o skuteczności, czasie, po jakim pojawiały się pierwsze efekty oraz wpływie preparatu na włoski i ich wzrost. Polecanym produktem jest Revitalash odżywka do rzęs, przy której stosowaniu efekty są widoczne już po 4-6 tygodni. Preparat w widoczny sposób wpływa na długość i gęstość włosków, poprawia ich kondycję i zapobiega ich wypadaniu.

  Odżywka do brwi i rzęs – jaką wybrać?

  Kursy maturalne matematyka – dobry wybór dla każdego maturzysty!

  Matura z matematyki jest dla wielu maturzystów dużym problemem. To właśnie ona zaliczana jest rzadziej niż inne przedmioty, dlatego też coraz więcej uczniów decyduje się na dodatkowe wsparcie – także podczas specjalnych kursów przygotowawczych.

  Samodzielna nauka do matury z matematyki jest doskonałym wyborem, ale warto pamiętać o tym, że nie każdy uczeń uzyska wtedy optymalne wyniki.

  Gdy matematyka nie idzie zbyt dobrze, wtedy warto rozważyć skorzystanie z dodatkowych ofert, na przykład mogą być to specjalne kursy maturalne matematyka, które organizowane są aktualnie przez wiele ośrodków w Polsce.

  Na kursy maturalne w tym właśnie zakresie zaprasza także ośrodek szkoleniowy Pitagoras z Warszawy, który zajmuje się ich organizowaniem od ponad 20 lat.

  Co warto wiedzieć o kursach maturalnych z matematyki? Jak odbywają się zajęcia? Z jakimi kosztami należy się wówczas liczyć?

  Kursy maturalne matematyka – kompleksowa pomoc w nauce

  Aktualnie coraz więcej maturzystów zapisuje się na kursy przygotowujące do matury. Matematyka jest wówczas jednym z najbardziej popularnych przedmiotów – kurs maturalny z matematyki, która obecnie na maturze jest obowiązkowa, stanowi dla wielu maturzystów nieocenione wsparcie!

  Profesjonalny kurs maturalny z matematyki pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy oraz umiejętności do zaliczenia egzaminu dojrzałości. Najczęściej ośrodki szkoleniowe realizują go na kilku poziomach zaawansowania. Przykładowo, we wspomnianym powyżej ośrodku Pitagoras są to:

  • P-1: poziom podstawowy 1 – kurs włącza naukę od podstaw
  • P-2: poziom podstawowy 2 – podczas kursu mają miejsce nauka oraz powtórka
  • R-3: poziom rozszerzony 3 – kurs to uzupełnienie wiadomości wraz z powtórką
  • R-4: poziom rozszerzony 4 – powtórka oraz rozszerzenie wiadomości

  O tym, który poziom na kurs z matematyki będzie dla danego ucznia najlepszy, decyduje pisany wcześniej test diagnostyczny.

  Kursy z matematyki są kompleksowe – podczas nich uczniowie mogą w pełni przygotować się do egzaminu. Forma nauki bazuje wówczas zarówno na wykładzie, podczas którego nauczyciel wyjaśnia niezrozumiałe kwestie, a także na prowadzeniu ćwiczeń oraz na rozwiazywaniu arkuszy egzaminacyjnych.

  Dzięki temu, że kursy prowadzone są w mniejszych grupach, nauczyciel może poświęcić wtedy uczniowi wystarczająco dużo czasu. Dodatkowo, wybrane kursy obejmują także indywidualne konsultacje z nauczycielami.

  Kursy maturalne matematyka – zalety zapisania się na kurs:

  • profesjonalna pomoc w zakresie matematyki na każdym poziomie
  • możliwość uzyskania lepszych wyników na maturze
  • podwyższenie szans na dostanie się do dobrej szkoły wyższej
  • pomoc także na ostatni moment – można wybrać ekspresowy kurs maturalny z matematyki, który odbywa się w ostatnim semestrze przed maturą
  • dostęp do szerokiej gamy materiałów, na przykład arkuszy egzaminacyjnych, portali e-learningowych, gdzie można zrobić kurs do matury z matematyki on-line

  Wobec tego dla wielu maturzystów kurs do matury z matematyki rozszerzonej czy też podstawowej może być strzałem w dziesiątkę!

  Kursy maturalne matematyka – ile to kosztuje?

  Jeśli uczeń chciałby zapisać się na kurs maturalny matematyka cena zajęć zależna jest przede wszystkim od jego czasu trwania.

  Za roczny kurs maturalny matematyka należy zapłacić około 1300-1800 złotych, natomiast ten semestralny będzie kosztował odo koło 500 do 900 złotych.

  Gdy także interesują Cię kursy maturalne matematyka Warszawa czy w innych miastach, z dostepnymi ofertami można zapoznać się już teraz on-line!

 • Aktualności

  Nawet 3 lata pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, który wczoraj usłyszał zarzuty posiadania amfetaminy. Z narkotykami wpadł w czasie, gdy wspólnie z kolegą w środku nocy siedział w volkswagenie na parkingu i na widok radiowozu pośpiesznie gasił zapalone we wnętrzu auta światła. Jego 34-letni znajomy, próbował oszukać policjantów, co do swojej tożsamości. Więc również i on nie uniknie odpowiedzialności.

 • Aktualności

  Rok 2019 jest dla naszej formacji czasem szczególnym. W lipcu obchodzimy bowiem 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Dokładnie 24 lipca na ziemiach polskich powołano do życia Policję Państwową, której funkcjonariusze stali na straży porządku i bezpieczeństwa obywateli odrodzonej Polski.

 • Aktualności

  29-letni kierujący audi skontrolowany przez zamojskich policjantów z powodu rozmowy przez telefon komórkowy w czasie jazdy, odpowie za złamanie dwóch sądowych zakazów prowadzenia pojazdów oraz poruszanie się samochodem bez badań technicznych oraz ważnego OC.

 • Miasto <a href=Zamość ogłasza dodatkowy nabór..." title="Miasto Zamość ogłasza dodatkowy nabór..." />

  ... do udziału w projekcie pt. „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii na domach jednorodzinnych w mieście Zamość".

  Ankieta

  Zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej programu Mieszkanie Plus w Zamościu.

 • Aktualności

  24 lipca to data szczególna dla policjantów i pracowników Policji - data święta polskiej Policji, a rok 2019 jest jubileuszowym - obchodzimy bowiem setną rocznicę powstania Policji Państwowej, której tradycje kontynuujemy. W tym wyjątkowym i jakże ważnym dla nas roku, tegoroczne, 100. już centralne obchody, przy udziale najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze - ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci, odbędą się w Warszawie.

 • Aktualności

  Na szczęście jedynie niegroźnymi potłuczeniami dla 29-letniej kierującej fiatem zakończyło się zderzenie z audi, którego kierowca wyprzedzał jej pojazd w czasie, gdy ta skręcała na posesję. O tym, kto ponosi winę za spowodowanie kolizji zdecyduje sąd. Policjanci apelują o przemyślane manewry na drodze.

 • W dniach 9 -14 lipca 2019 roku odbyła się 18 edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „EUROFOLK – Zamość 2019”.

  Pomimo mało sprzyjającej pogody Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Zamościa jak i przybywających do Twierdzy turystów. Festiwal Folklorystyczny rozpoczął korowód, podczas którego ulice naszego miasta wypełniły tańce oraz muzyka. W tegorocznej edycji Festiwalu podczas koncertów gościliśmy takie zespoły jak: Folklore Ensemble „NASHENCI” z Bułgarii, KUD „IVANICE” z Chorwacji, Folkloric Dancing Group „STROVOLOS” z Cypu, TSU Flying Georgians – University 2 z Gruzji, Ensemble Folklorique „LES BONS DIABLES” z Kanady, Folk dance Ensemble of Kapuvar z Węgier, WICI Song&Dance Company z USA oraz ZPiT „Zamojszczyzna” z Polski. Czytaj dalej

  Koncert The Klenczon Experience
  – ponadczasowe piosenki Krzysztofa Klenczona
  (Biały krzyż, My z XX wieku, Wrócimy na jeziora, Kwiaty we włosach i wiele innych)

  8 września (niedziela), godz. 19.00, Zamojski Dom Kultury

  Wykonawcy:
  Wojciech Hoffman (Turbo, ex – Czerwone Gitary) – gitary i śpiew
  Arek Malinowski (ex – Czerwone Gitary) – gitara basowa i śpiew
  Mariusz Bobkowski (Turbo) – perkusja i śpiew
  Dominik Paszkit, gitara i śpiew

  Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Zamojskim Domu Kultury oraz online: zdk.zamosc.pl/kup-bilet/

  Przed kamienicą przy ulicy Zamenhofa 10 w Zamościu zostaną uroczyście zamontowane Kamienie Pamięci (Stolpersteine).

 • Aktualności

  Wczoraj w KMP w Zamościu odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji. Zorganizowanym na Rynku Wielkim apelem policjanci zamojskiego garnizonu uczcili 100. rocznicę powstania Polskiej Policji. To szczególne wydarzenie dla funkcjonariuszy i pracowników Policji. Jest to bowiem czas awansów i wyróżnień oraz życzeń i podziękowań. W uroczystym apelu udział wziął insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie.

 • logo RSS