• Aktualności

  Policjanci z Zamościa poszukują oszustów, którzy wykorzystując łatwowierność 83-letniej zamościanki, skradli jej oszczędności. Kobieta po telefonie od rzekomej "wnuczki", wierząc w historię o wypadku, w którym miała uczestniczyć, przekazała gotówkę - w kwocie 6 tysięcy złotych - nieznajomemu mężczyźnie. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi i przypominamy, aby przed przekazaniem jakichkolwiek oszczędności skontaktować się z osobą, do której mają one rzekomo trafić.

 • 8 listopada br., w kościele Miłosierdzia Bożego w Zamościu, już po raz kolejny, odbyło się nabożeństwo wypominkowe za zmarłych strażaków, po którym kapelan zamojskich strażaków ks. kan. Andrzej Chmaj wraz z ks. Ryszardem Ostaszem w ...

  Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”
  „Pod adresem marzeń”
  Spektakl dla dzieci w wieku od 6 lat.

  01 grudnia, godz. 16.00, Zamojski Dom Kultury

  /wstęp wolny, wejściówki jednoosobowe  do odebrania w sekretariacie Zamojskiego Domu Kultury/

  O godz. 15:00 zapraszamy na wspólne dekorowanie pierniczków.

  scenariusz – Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký
  dramaturgia i tekst – Elżbieta Chowaniec
  reżyseria – Marek Zákostelecký
  scenografia, kostiumy i lalki – Marek Zákostelecký
  muzyka – Martin Husovský
  choreografia – Aneta Jankowska
  wideo – Przemysław Żmiejko
  konsultacja historyczna – Krzysztof Myśliński Czytaj dalej

  Akcja! RĘKODZIEŁO
  Warsztaty dla dorosłych

  I okazuje się, że rękodzieło nie jest takie trudne. – Wymaga co prawda nieco precyzji i cierpliwości, ale sprawia za to wiele satysfakcji i relaksuje. Warsztaty rozwijają pasję tworzenia, która drzemie w każdym z nas. Dlatego serdecznie zapraszamy dorosłych, bez względu na umiejętności. Nasze warsztaty to nie tylko twórcze spotkanie i rozwój pasji czy zainteresowań, ale także okazja do spędzania wolnego czasu w gronie ciekawych osób.

  informacje i zapisy: tel. 84 639 20 21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  21 listopada 2019, godz. 17.00, Zamojski Dom Kultury
  Tematyka: kalendarz adwentowy
  Prowadzenie: Agnieszka Karaszewska
  Koszt: 20 zł (w tym materiały)

  Spotkanie z Mistrzem

  Klub Sportowy "Agros" Zamość zaprasza na otwarte spotkanie z Pawłem Fajdkiem, czterokrotnym mistrzem świata.

  Młodzi radni

  Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019- 2021, rozpoczęła swoją działalność.

  Szykujcie łyżwy!

  Na Rynku Wielkim powstaje lodowisko.

  Będzie cieplej w przedszkolach

  Cztery miejskie przedszkola przejdą termomodernizację.

  Zaproszenie do udziału w spotkaniu

  „Google Internetowe Rewolucje w eksporcie” to bezpłatny projekt edukacyjny skierowany dla wszystkich tych, którzy chcą rozwijać swój biznes w Internecie.

 • Aktualności

  Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 38-letni kierujący pojazdem marki Skoda, który w takim stanie poruszał się ulicami Zamościa. Nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę uniemożliwił jadący za nim inny uczestnik ruchu drogowego. Postawa mężczyzny, który zareagował zasługuje na uznanie i naśladowanie.

 • Aktualności

  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc z okazji Święta Służby Cywilnej dziękuje pracownikom Policji za zaangażowanie oraz dotychczasową pracę.

 • Aktualności

  Komendant Miejski Policji w Zamościu insp. Wiesław Pawluk z okazji Święta Służby Cywilnej pracownikom zamojskiej jednostki podziękował za wzorową pracę i zaangażowanie. Złożył również życzenia wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanych zadań.

 • Aktualności

  Komenda Miejska Policji w Zamościu poszukuje właściciela roweru. Sprzęt został zabezpieczony przez dzielnicowego. Osoba rozpoznająca swoją własność na zdjęciu proszona jest o kontakt z zamojską Policją.

 • PLENERY 2019
  wystawa Zamojskiej Grupy Fotograficznej GT

  Uczestnicy wystawy: Henryk Andrzejewski, Aleksandra Baranowicz, Mirosław Chmiel, Agnieszka Jakubowska, Michał Fandysz, Sławomir Jaszczołt, Tomasz Kłębek, Anna Monasterska, Stanisław Orłowski, Alina Ostasz, Robert Rusinek, Tomasz Rybczyński, Katarzyna Sachajko, Elżbieta Saczuk, Waldemar Siatka, Henryk Szkutnik, Anna Tetrycz, Mirosław Tetrycz 

  otwarcie wystawy: 06.11.2019, godz. 17.00, Zamojski Dom Kultury /wystawa czynna do 27.11.2019/

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii „Palcem po mapie”.

  20 listopada 2019, godz 17.00, Zamojski Dom Kultury

  Tym razem z podróżnikiem, wokalistą i dziennikarzem Michałem Szulimem wybierzemy się do Etiopii.

  Będzie to podróż w zupełnie egzotyczny zakątek świata. To tutaj znajduje się pewna niezwykła pustynia z lawy, będąca najgorętszym miejscem na ziemi, stąd także wywodzi się kawa, którą pija się z solą i masłem… Czytaj dalej

  Zapraszamy na broadwayowski hit komediowy, napisany przez autora scenariusza niezapomnianego filmu Tootsie z Dustinem Hofmanem

  SERCA NA ODWYKU
  Murray Schisgal

  reżyseria: Cezary Żak

  obsada:
  Cezary Żak, Katarzyna Żak, Hanna Śleszyńska, Michał Piela

  16 listopada 2019, godz. 16.30, 19.30, Zamojski Dom Kultury

  Czytaj dalej

  Zamość weźmie udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Zapraszamy 11 listopada o godzinie 12:00 na Rynek Wielki - wspólnie odśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego.

 • Aktualności

  Czy wiesz, że czynnikiem zwiększającym skłonność do przemocy wobec bliskich jest fakt uzależnienia lub nadużywania alkoholu i substancji psychoaktywnych?

 • Aktualności

  Urazem dłoni dla 58-latka zakończyła się naprawa heblarki w jednym z zakładów tartacznych w gm. Adamów. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność podczas wykonywanych prac.

 • Aktualności

  Wczoraj oszuści podjęli próbę wyłudzenia pieniędzy od starszych osób metodą „na wnuczka”. Grając na uczuciach starszych osób wymyślali historie o rzekomym wypadku i odpowiedzialności za jego spowodowanie, której mogą uniknąć - jeśli wpłacą określoną kwotę pieniędzy. Na szczęście oszustom nie udało się wyłudzić pieniędzy.

 • logo RSS