• Aktualności

  W 2018 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1217 wypadków, w następstwie, których 179 osób zostało zabitych, a 1287 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Pierwsi amatorzy jazdy na jednośladach już wyruszyli w drogę. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

 • Poczucie bezpieczeństwa jest czymś, co każdy z nas chciałby czuć – i to niezależnie od tego, czy więcej przebywamy w swoim domu, czy biurze. Dlatego też producenci wymyślają coraz bardziej wymyślne i skuteczne metody na poprawianie codziennego bezpieczeństwa czy zabezpieczanie różnego rodzaju pomieszczeń oraz obiektów przez włamaniami. Jednym z takich popularnych rozwiązań jest bez wątpienia zasuwa do drzwi, dzięki której możliwe jest znaczne zwiększenie bezpieczeństwa.

  Zasuwa do drzwi, czyli skuteczna prostota

  O tym, jak wygląda zasuwa do drzwi i w jakim celu się ją montuje, wiemy praktycznie wszyscy. Jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z jej rzeczywistej skuteczności, jeżeli chodzi o wzmacnianie skrzydła drzwi i tym samym zabezpieczanie go przed wyważeniem. Im bardziej rozbudowana i większa zasuwa, tym oczywiście na dłużej zatrzyma włamywacza i pozwoli właścicielowi obiektu na szybką reakcję. Możliwe jest również zaopatrzenie się w antywłamaniowe zasuwy do drzwi zewnętrznych, które stosowane są w najbardziej narażonych na włamania miejscach, takich jak biura, sklepy, magazyny itd.

  Z czego wynika skuteczność tak prostego rozwiązania? Przede wszystkim z jego odpowiednio dopasowanej budowy oraz użycia w produkcji wysokiej jakości komponentów. Producenci dbają o to, aby zasuwy tworzone były z najlepszych, odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, np. stal nierdzewna. Dzięki temu zasuwa do drzwi będzie odporna na ataki włamywaczy, a przy okazji nie zaszkodzi jej upływ czasu czy też negatywne czynniki atmosferyczne.

  Zasuwa do zamykania drzwi – uniwersalne rozwiązanie

  Zasuwy to rozwiązania, które polecane są właścicielom różnych obiektów – zarówno domów, jak również biur, obiektów użyteczności publicznej, sklepów, magazynów czy obiektów przemysłowych. Dzięki ogromnej różnorodności rozwiązań, jakie są dostępne na rynku, każdy ma możliwość znalezienia rozwiązania dostosowanego do własnych potrzeb. Dzięki temu możesz zakupić takie rozwiązania, jak:

  • zasuwa u drzwi bramy – również tych garażowych, dzięki czemu masz możliwość dodatkowego zabezpieczenia posesji albo samochodu przed kradzieżą,
  • zasuwa do drzwi dwuskrzydłowych – często stosowana np. w różnego rodzaju instytucjach czy obiektach przemysłowych,
  • zasuwa do drzwi balkonowych – idealna jako dodatkowe zabezpieczenie domu,
  • zasuwa do drzwi antywłamaniowych – najbardziej trwałe rozwiązanie, sprawdzające się w newralgicznych miejscach, narażonych na włamania.

  Co więcej – wielu producentów oferuje również rozwiązania nowoczesne, dzięki którym zyskasz na komforcie i oczywiście bezpieczeństwie. Wystarczy, że zainwestujesz w zasuwę elektryczną do drzwi, którą steruje się automatycznie, również z większych odległości i dzięki temu możliwe jest wygodne zamykanie drzwi w domu czy bramy w garażu.

  Zasuwa do drzwi – jak wybrać tę najlepszą?

  Biorąc pod uwagę ogromną liczbę rozwiązań, jakie dostępne są na rynku i wielu producentów, oferujących swoje rozwiązania, niektóre osoby mogą mieć spory problem z wyborem. Warto więc pamiętać, że wysokiej jakości zasuwa do drzwi to taka, która stworzona została z wysokogatunkowych, trwałych materiałów, jak np. stal nierdzewna (najlepiej ocynkowana, co uchroni ją przed korozją). To spowoduje, że zasuwa będzie odporna na przestrzeni wielu lat, a sforsowanie drzwi będzie o wiele trudniejsze.

  Warto również kierować się opiniami wcześniejszych klientów, będących użytkownikami danej zasuwy do drzwi albo korzystających z innych rozwiązań danego producenta – dzięki temu dowiesz się, czy rzeczywiście warto postawić na jego produkty, czy lepiej poszukać gdzie indziej. Pamiętaj też, by nie sugerować się ceną – czasami lepiej zapłacić nieco więcej, ale mieć pewność, że postawiło się na wysokiej klasy rozwiązanie.

  Zasuwa do drzwi a bezpieczeństwo

 • Aktualności

  Policjanci z zamojskiej komendy uczestniczyli w organizowanych przez szkoły obchodach Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie ze szkoły w Krasnobrodzie odwiedzili tamtejszy posterunek, natomiast młodzież z zamojskiej Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia wysłuchała prelekcji policjanta na temat bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności osób nieletnich.

 • Aktualności

  40-latek z Zamościa najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Mężczyzna podczas spotkania towarzyskiego, bijąc i kopiąc znajomego zabrał mu portfel z pieniędzmi. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Uwaga kierowcy- zmiana organizacji ruchu

  Ogłoszenie publikujemy w załączniku.

 • Aktualności

  Właśnie dzisiaj rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Ten dzień obchodzony jest przez młodzież szkolną, jako "Dzień Wagarowicza". Tradycyjnie, jak co roku policjanci skupią się na zapewnieniu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

 • Aktualności

  Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali trzech młodych mężczyzn oraz nastolatkę podejrzanych o rozbój. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że 17-letnia znajoma poprosiła go o przysługę, a kiedy przyszedł w umówione miejsce został pobity przez mężczyzn w wieku 16, 20 i 21 lat. Napastnicy zabrali mu telefon i kurtkę. Za to przestępstwo dorosłym podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletniemu - środek wychowawczy lub poprawczy, o którym zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich. 

 • Znamy zwycięzców Młodych Obserwatorów Przyrody w Zamościu

  Spośród niecodziennych pomysłów na stworzenie miasta z klimatem – internauci i eksperci wybrali najciekawsze propozycje przygotowane przez zespoły szkolne w Zamościu.

  MKiDN: Nabór wniosków

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadzi nabór wniosków w programie „Groby i cmentarze wojenne w kraju”.

  Konferencja PUP

  Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu zaprasza pracodawców z miasta Zamość i powiatu zamojskiego na konferencję pt. „Aktualne wyzwania rynku pracy".

 • Aktualności

  Dzielnicowi z zamojskiej komendy podczas spotkań z mieszkańcami swoich dzielnic rozmawiają o bezpieczeństwie i zachęcają do korzystania z policyjnych aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda, dzięki którym społeczeństwo ma możliwość szybkiego informowania stróżów prawa o niepokojących zjawiskach. Moja Komenda daje ponadto możliwość szybkiego kontaktu z Policją. Podobnie jak realizowany przez dzielnicowych program ”Dzielnicowy bliżej nas”.

 • NIE WYPALAJ TRAW
  Każdego roku w okresie wiosennym, strażacy w całym kraju walczą z "palącym" problemem jakim jest wypalanie suchych traw. więcej
  Miejskie Klimaty - pionierski program środowiskowy w Zamościu

  Wspólnie z Fundacją Veolia Miasto Zamość realizuje program, który ma przygotować miasto i mieszkańców do zmian klimatycznych, a także wypracować rozwiązania, które będą mogły być wykorzystywane przez inne miasta w całej Polsce.

  Zamość: Godzina dla Ziemi

  30 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

 • Aktualności

  Kolejni kierowcy poruszający się drogami powiatu zamojskiego z powodu nadmiernej prędkości na trzy miesiące pożegnali się z uprawnieniami. Z największą z zarejestrowanych przez policyjny radar prędkości poruszał się 47-latek z Biłgoraja, który jadąc przez m. Żurawnica na liczniku miał 111 km/h. Z niewiele mniejszą prędkością, bo 110 km/h ul. Szczebrzeską jechał 30-latek z Zamościa. Kolejni miłośnicy szybkiej jazdy „przyłapani” na poruszaniu się w terenie zabudowanym z prędkością powyżej 100 km/h to 32-letni obywatel Ukrainy oraz 30-latek z powiatu piotrkowskiego.

 • Z przykrością informujemy, że spektakl „Cudowna terapia”, który miał odbyć się 12 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Zamojskim Domu Kultury został ODWOŁANY.

  Osoby, które zakupiły bilety w Zamojskim Domu Kultury proszone są o przybycie do ZDK z biletem i paragonem potwierdzającym jego nabycie po zwrot należności (księgowość – pokój nr 4).

  Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

  Zaproszenie na Sesję Rady Miasta

  Porządek Sesji publikujemy w załączniku.  

 • Aktualności

  Na terenie zamojskiego ośrodka sportu i rekreacji odbyło się spotkanie policjantów, przedstawicieli OSiRu oraz zamojskiego klubu piłkarskiego. Tematem rozmów było bezpieczeństwo na stadionie podczas rozpoczynających się niebawem rozgrywek piłkarskich rundy wiosennej.

 • Aktualności

  Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się profilaktyką przeprowadzili prelekcję na temat cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Uczestnikami spotkania byli uczniowie szkoły podstawowej nr 6, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach ich unikania.

 • Aktualności

  Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszy obywatel Bułgarii, którzy nielegalny towar oferował do sprzedaży na giełdzie w m. Mokre. Policjanci oraz funkcjonariusze KAS zabezpieczyli łącznie ponad 450 sztuk podrobionych koszulek, spodni i bielizny.

 • Aktualności

  26-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających. Został zatrzymany do kontroli drogowej po tym jak zignorował czerwone światło sygnalizatora. Badanie wykazało, że w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu, a w skontrolowanym przez mundurowych samochodzie – amfetaminę.

 • logo RSS