Paleciaki - co to takiego?

Potocznie zwane paleciakami od ich najczęstszego i najbardziej podstawowego użycia do transportu palet towarowych (europalety), wózki paletowe to jedno z najpopularniejszych narzędzi pracy w firmach dostawczych, magazynowych i hurtowniach. Ich mniejszy krewni w postaci wózka schodowego czy wózka na beczki spotykani są często w gastronomii. Z kolei paleciak z wagą jest niezastąpiony na budowie i centrach rozdzielczych. Chociaż paleciak wciąż pozostaje w wielu miejscach niezbędny to bardzo często zamienia się go, idąc z duchem nowoczesności na wózek elektryczny.

 Po co komu paleciak?

Wózek paletowy ręczny ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie mają miejsce prace magazynowe i załadunkowo-wyładunkowe. Z pomocą wózka paletowego pracownicy mogą szybciej, bezpieczniej i łatwiej transportować towar wewnątrz hali produkcyjnej i magazynowej, a także sprawnie przewozić go na halę sprzedaży. Wózki paletowe ręczne często można zobaczyć w dużych marketach pokroju Tesco, Kauflandu czy Biedronki - najczęściej stoi na nich towar do rozłożenia na sklepie. W przypadku z kolei na przykład warsztatów i dużych magazynów możemy spotkać wózki z podnośnikiem (podnośnik nożycowy), dzięki którym możliwe jest podnoszenie dużego załadunku. W mechanice do tego celu używa się żurawia warsztatowego. Warto stawiać na niezawodność i solidne wykonanie z gwarancją w tym przypadku, by sprzęt służył dobrze i na długo. Dobrym wyborem będą sztaplarki (wózek podnośnikowy)od popularnej w branży firmy Silverstone Polska, które wzmocniono najwyższej jakości stalą i wykonano starannie.

Szeroki wybór

Wybór wózków paletowych z wagą jest ogromny, gdyż jest to popularna maszyna dla firm. Przed dokonaniem zakupy należy rozpatrzyć parametry, zaawansowanie takiego wózka magazynowego oraz budżet na ten cel. To istotne, by ustalić jeszcze przez rozpoczęciem poszukiwań, jakie wózki platformowe nas interesują - czy wolimy wózki z długimi (od 1150 do 2000 mm) czy krótkimi widłami (800 do 1150 mm) albo z dużym obciążeniem maksymalnym (do 2 5000 kg) czy ze standardowym (1 000 kg dla krótkich wideł oraz 2 000 dla dłuższych). Może potrzebujemy wagi do palet, a może korzystniejszy będzie na nasz użytek podnośnik nożycowy? Znaczącą rolę w wózkach transportowych odgrywają nawet rolki transportowe do maszyn, bo zbyt twarde mogą rysować posadzkę, a za miękkie będą za szybko się ścierać. Na wybór odpowiedniego dla naszej firmy wózka ręcznego wpływa wiele czynników, jak np. wysokość, szerokość i równość podłoża w konkretnym miejscu. Przynajmniej podstawowe kryteria powinniśmy ustalić przed wybraniem się do przedstawiciela firmy sprzedającej sprzęt tego typu. Ceny paleciaków ręcznych nie są niskie, a im bardziej zaawansowany wózek, tym wyższa cena. Dobrej jakości, solidnie wykonane i z gwarancją na lata wózki magazynowe oraz szafy na narzędzia w atrakcyjnych cenach gwarantuje firma Silverstone Polska.

<a href=Zamość z nagrodami! " title="Zamość z nagrodami! " />

Znamy już wyniki plebiscytu na Świetlną Stolicę Polski. To Bielsko-Biała została najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce. Zamość uplasował się na drugim miejscu.

"TSWL <a href=Zamość 1944 - 1995"" title=""TSWL Zamość 1944 - 1995"" />

Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu Andrzej Urbański zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "TSWL Zamość 1944 - 1995".

Prezydent Miasta Zamość niebawem zaproponuje nową wersję tzw. uchwały krajobrazowej.

Skuteczny sposób na szybkie osuszanie ścian po zalaniu

Jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z problemem nadmiernej wilgoci w domu, powinieneś skonsultować się ze specjalistą. Nowoczesny sprzęt pozwala bezinwazyjnie namierzyć usterkę i skutecznie zapobiec problemowi wilgoci w przyszłości. Z kolei osuszanie ścian po zalaniu pozwala przywrócić należyty komfort mieszkaniowi i wyzbyć się zagrożeń w postaci grzybów i pleśni mających niekorzystny wpływ na zdrowie domowników.

Czy samodzielne osuszanie ścian jest możliwe?

W sieci znajdziemy liczne poradniki, które pokazują, w jaki sposób możemy samodzielnie osuszyć ściany i pozbyć się nadmiaru wilgoci. W praktyce, bez zaawansowanego sprzętu nie będziemy w stanie uzyskać satysfakcjonujących efektów. Nawet przy bardzo starannej i skrupulatnej pracy, możemy pozostawić niedosuszone miejsca, które w najbliższej przyszłości zaczną stwarzać problemy. Dlatego też, warto zlecić niezbędne prace wykwalifikowanej firmie, która posiada wiedzę, doświadczenie oraz sprzęt potrzebny do uzyskania satysfakcjonujących wyników.

Osuszanie ścian to tylko część szerszej procedury

Wilgoć w ścianach to objaw, który ma swoją przyczynę. Kluczowa jest zatem dokładna i precyzyjna diagnostyka, która pozwoli znaleźć wszystkie czynniki odpowiedzialne za wilgoć. Renomowana firma może się pochwalić szerokim arsenałem nowoczesnych metod diagnostycznych. Dzięki temu, zidentyfikowane zostaną wszystkie zagrożenia. Ponadto, firma sprawdzi również drożność wentylacji. To kolejny aspekt, który należy zweryfikować przy problemie wilgoci.

Dopiero po wyeliminowaniu przyczyn problemu można przejść do precyzyjnego osuszania ścian. W tej procedurze niezbędny jest zaawansowany sprzęt. Z jego pomocą można dotrzeć do najtrudniej dostępnych zakamarków. Ciepłe powietrze pod dużym ciśnieniem skutecznie osusza ściany, podłogi, a także zakamarki pod meblami. Skrupulatne wykonanie tej pracy daje nam pełną gwarancję, że w przyszłości nie spotkają nas dodatkowe problemy.

Odgrzybianie i ozonowanie mieszkania

Ściany dotknięte wilgocią są narażone na rozprzestrzenianie się niebezpiecznych grzybów oraz pleśni. Dlatego też, konieczne jest profesjonalne ozonowanie i dezynfekcja mieszkania. Usunięcie nieproszonych gości jest konieczne do przywrócenia przyjaznego domownikom mikroklimatu. Jak łatwo zauważyć, osuszanie posadzki tylko jeden z wielu etapów w procesie mającym na celu przywrócenie bezpiecznych i komfortowych warunków mieszkaniowych. Tylko z pomocą wykwalifikowanej ekipy jesteśmy w stanie uzyskać taki rezultat.

Ile kosztuje profesjonalne osuszanie ścian?

Dokładna cena zależy w dużej mierze od czasu potrzebnego na zrealizowanie wszystkich prac. Zwykle, precyzyjne osuszanie ściany zajmuje kilka dni, ale np. przy zalaniach, proces ten może się przeciągnąć do kilku tygodni. Pamiętajmy, że cała procedura jest złożona z kilu etapów: identyfikacji usterek, ich usuwaniu, a także eliminowaniu szkód oraz zagrożeń, które mogłyby skutkować w przyszłości negatywnymi konsekwencjami. Dlatego też, warto zlecić osuszanie ścian po zalaniu doświadczonym fachowcom, którzy zagwarantują nam oczekiwaną jakość usług.

Pracowity rok Straży Miejskiej

Dokładnie 6818 interwencji podjęła w minionym roku zamojska Straż Miejska.

 • Aktualności

  Mieszkaniec Zamościa stracił 70 tys. zł. Pieniądze wyłudziła od niego kobieta podająca się za jego córkę, a wymyśloną historię potwierdzał telefonicznie fałszywy policjant. Apelujemy o czujność i ostrożność w kontaktach i rozmowach telefonicznych z osobami podającymi się za członków rodziny.

 • Aktualności

  Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z zamojskich mieszkań. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Funkcjonariusze ustalili, że lista grzechów 41-latka jest dłuższa. Mężczyzna próbował też włamać się do innych obiektów. Na swoim koncie miał również kradzieże telefonu, damskiej torebki oraz portfela z kartą płatniczą, za pomocą której dokonał zbliżeniowo kilku transakcji.

 • Aktualności

  Zamojscy policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Miączyn, który w miniony weekend włamał się do jednego z garaży na terenie Zamościa. Łupem 20-latka padły części samochodowe, narzędzia i wyposażenie warsztatu oraz kilka ton wartościowego złomu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

 • Bezpłatne woreczki na psie odchody

  Przewodniczący Zarządów Osiedli otrzymali od Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość bezpłatne zestawy woreczków na psie odchody.

  Od 27 stycznia do 07 lutego 2020 r.,  będą przyjmowane wnioski o udzielenie dotacji celowej do wymiany starych systemów grzewczych.

  Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2001 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Zamość oraz ...

 • Aktualności

  Mieszkaniec gminy Radecznica padł ofiarą oszustwa internetowego i stracił prawie 3 tys. zł. Większą czujnością wykazał się 54-letni mieszkaniec Zamościa, który przerwał transakcję internetową na kwotę 8,5 tys. zł. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych spraw i apelują o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu internetowych płatności.

 • Aktualności

  Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po południu na oznakowanym przejściu na ul. Zamoyskiego. 72-letnia piesza została potrącona przez vw golfa. Mundurowi apelują o ostrożność w rejonie pasów.

 • W listopadzie 2019r., na obiekcie Komendy Miejskiej PSP w Zamościu została wykonana instalacja fotowoltaiczna zawierająca 125 paneli o łącznej mocy 40 kW. Obecnie instalacja ta już w pełni funkcjonuje, przynosząc oszczędności. Mając na uwadze zużycie ...

  Po książkę do parku

  W pniu jednego z drzew rosnących w Parku Miejskim niebawem powstanie biblioteczka.

  Urodziny Leśmiana

  Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk ma przyjemność zaprosić na koncert z okazji URODZIN LEŚMIANA.

 • Aktualności

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaks w domu i na świeżym powietrzu. Aby ferie były bezpieczne i mile wspomniane policjanci z zamojskiej policji prowadzili spotkania z uczniami w szkołach koncentrując się na przekazaniu dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

 • Aktualności

  Czy wiesz, że Policja ma prawo do prewencyjnego użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • 11 stycznia 2019r., w sali konferencyjnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura w Zamościu, zorganizowano już po raz trzynasty, spotkanie świąteczno-noworoczne dla ponad 200 strażaków, prezesów zarządów gminnych prezesów i ...

  Termomodernizacja ZSP Nr 3 w Zamościu

  W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego wręczono umowy na dofinansowanie projektów dotyczących efektywności energetycznej sektora publicznego.

  Artykuły promocyjne

  logo RSS