Nowa edycja programu Mój Prąd wystartuje 2 września 2024 r.
Od września 2024 roku rusza kolejna edycja programu „Mój Prąd”, który daje szansę prosumentom na uzyskanie znacznego wsparcia finansowego na instalacje energii odnawialnej. Dzięki dotacjom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, osoby inwestujące w mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz systemy magazynowania energii będą mogły skorzystać z pomocy sięgającej nawet 28 tys. zł.
  • Wsparcie dla prosumentów w nowej edycji programu

  • Terminy i zasady naboru

  • Korzyści z inwestycji w energię odnawialną

Wsparcie dla prosumentów w nowej edycji programu

W ramach nowej edycji programu „Mój Prąd”, która rozpocznie się 2 września 2024 roku, prosumenci będą mieli szansę na uzyskanie wsparcia finansowego na różnorodne instalacje. Dofinansowanie to obejmuje mikroinstalacje fotowoltaiczne, magazyny energii elektrycznej, a także magazyny ciepła. Tego typu inwestycje nie tylko przyczyniają się do oszczędności w domowym budżecie, ale również wspierają działania na rzecz ochrony środowiska. Zmiana w podejściu do energii, z tradycyjnych źródeł na odnawialne, staje się kluczowym elementem w walce ze zmianami klimatycznymi.

Terminy i zasady naboru

Nabór wniosków do programu potrwa do 20 grudnia 2024 roku lub do momentu wyczerpania przeznaczonych na ten cel środków. Warto więc już teraz przyjrzeć się możliwościom, które oferuje program, aby skorzystać z dostępnych funduszy. Prosumenci, którzy zdecydują się na inwestycję w energię odnawialną, powinni również zwrócić uwagę na regulacje prawne oraz techniczne wymagania związane z realizacją projektów.

Korzyści z inwestycji w energię odnawialną

Inwestycje w odnawialne źródła energii mogą przyczynić się do znacznych oszczędności w dłuższej perspektywie. Zmniejszenie rachunków za energię elektryczną, a także możliwość sprzedaży nadwyżek energii do sieci, to tylko niektóre z korzyści, jakie oferują mikroinstalacje. Dodatkowo, korzystanie z własnej energii ze źródeł odnawialnych zmniejsza naszą zależność od zewnętrznych dostawców i przyczynia się do poprawy jakości powietrza. W dobie globalnych zmian klimatycznych, każdy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju jest na wagę złota.


Opierając się na: Urząd Miasta w Zamościu