79. Tour de Pologne UCI World Tour w Powiecie Zamojskim - Etap II
Wielkimi krokami zbliża się do nas 79. Tour de Pologne UCI World Tour, największy wyścig kolarski w Polsce, który już po raz drugi odbędzie się na terenie Powiatu Zamojskiego. Jesteśmy dumni, że możemy gościć u nas tak ogromne i wspaniałe wydarzenie sportowe. Wszystkich mieszkańców Powiatu Zamojskiego zapraszamy do wspólnego kibicowania kolarzom.
W sobotę 30 lipca cykliści ze światowej czołówki wyruszą na polskie drogi, aby walczyć o zwycięstwo na trasie 79. Tour de Pologne UCI World Tour. To ponad 1200 kilometrów, podzielone na 7 wymagających i widowiskowych etapów. Wszystko rozpocznie się w Kielcach, a wielki finał już tradycyjnie odbędzie się na krakowskich Błoniach.
Drugi etap wyścigu rozpocznie się niedzielę 31 lipca w Chełmie i w całości odbędzie się na Lubelszczyźnie. Na trasie do zdobycia będą aż trzy Premie Lotne LOTTO: pierwsza w Hrubieszowie, druga w Powiecie Tomaszowskim i ostatnia w Szczebrzeszynie w Powiecie Zamojskim. Zawodnicy wjadą na linię mety w Zamościu, gdzie będą musieli pokonać blisko 9-kilometrową rundę wokół „perły renesansu”. Dystans, jaki będą mieli do pokonania kolarze w czasie II etapu wyścigu Tour de Pologne, to 205.6 km.

Kolarski sezon rozpędził się na dobre. Triumfy w największych wyścigach święcą kolarze, którzy wcześniej znakomicie prezentowali się podczas Tour de Pologne. Świeżym zwycięzcą Giro d’Italia został Jai Hindley z grupy BORA-hansgrohe. Australijczyk w 2019 roku był drugi w generalce 76. edycji polskiego wyścigu. Inne gwiazdy Tour de Pologne, także błyszczą w tym sezonie. Remco Evenepoel wygrał Liege – Bastogne – Liege, jednak jego pierwsze zwycięstwo w imprezie etapowej rangi World Tour to właśnie nasz narodowy wyścig. Nie bez podstaw Tour de Pologne jest nazywany “kuźnią talentów”. Już 5 sierpnia będziemy wiedzieć, kto dołączy do takich nazwisk jak Sagan, Kwiatkowski czy Teuns. Według zapowiedzi, w Polsce będzie ścigać się między innymi Erytrejczyk Biniam Girmay, który w tym sezonie zapisał się już w historii jako pierwszy Afrykanin ze zwycięstwem w World Tourze.

Poniżej przedstawiamy mapy etapu II, który odbędzie się m. in. na terenie Powiatu Zamojskiego.

MAPA STARTU
MAPA ETAPU II
WYSOKOŚCIÓWKA ETAPU II
.
PROGRAM ETAPU
OSTATNIE 3 KM
www.facebook.com/powzam