Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Międzynarodowy Dzień Mediacji – Tydzień Mediacji 2021 r.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji przypadają na dzień 21 października 2021 r., a obchody Tygodnia Mediacji w dniach 18 - 22 października 2021 r.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Inauguracja Święta Mediacji odbyła się w dniu 15 października br. w Sądzie Okręgowym w Zamościu z udziałem Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, przedstawicieli Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zamojskiego środowiska prawniczego. Tematem wiodącym konferencji były efekty prac badawczych- prowadzonych w ramach programu pilotażowego na terenie województwa lubelskiego - dotyczące zmian w przepisach karnych umożliwiających zawarcie ugody mediacyjnej pomiędzy sprawcą czynu karalnego już skazanym prawomocnym wyrokiem i pokrzywdzonym.

Dyżury mediatorów wraz z danymi teleadresowymi znajdują się na stronie Sądu Okręgowego w Zamościu

Linki dotyczące mediacji:

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/mediacje

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/projekt-krm2

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/rekrutacja-na-szkolenia

https://www.kul.pl/rekrutacja,110101.html

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.facebook.com/powzam