Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

13 października o godz. 17:00 w Zamojskim Domu Kultury w ramach spotkań podróżniczych Palcem po mapie gościć będziemy Adę Jarczyk z opowieścią o Caracas.

Pandemia pokrzyżowała plany większości z nas, ale Adzie to już zupełnie. Po 6-cio miesięcznej podróży po Kolumbii miała tylko na chwilę wpaść do Caracas i zaraz wracać do Polski. Wybuchła pandemia i tak Ada utknęła w jednym z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Odwołane loty, zamknięte granice i kwarantanna, spowodowały, że zaczęła prowadzić kanał na YouTube pod nazwą Gonna Travel i pokazywać nam Caracas, które stało się jej domem aż na 14 miesięcy. Dzięki temu dzisiaj będziemy mogli posłuchać tego jak wygląda codzienne życie w kraju dotkniętym kryzysem i hiperinflacją, czy Caracas rzeczywiście jest tak niebezpieczne jak mówią, i co w Wenezueli robią polskie hot-dogi.

Adrianna Jarczyk już od kilku lat jest w drodze, a najwięcej czasu spędziła w Ameryce Łacińskiej. Lubi podróżować bez pośpiechu i bez planu, a w podróży fascynują ją nie tylko same miejsca, ale przede wszystkim ludzie, których spotyka na swojej drodze. Kiedyś wierzyła, że znajdzie szczęście na drugiej stronie świata, a dzisiaj wie, że po szczęście trzeba podróżować do wewnątrz siebie. Pomaga jej w tym poznawanie tradycji i rytuałów kultywowanych przez rdzennych mieszkańców.

1.jpg
3.jpg
5.jpg
6.jpg
020.jpg
120.jpg
20201215_150855.jpg