Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Policjanci zatrzymali mieszkańca Zamościa, który przekroczył prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że był nietrzeźwy i jechał na sądowym zakazie. Do kontroli drogowej mundurowi zatrzymali również mieszkańca gminy Miączyn, który DK 74 jechał ciągnikiem rolniczym. Okazało się, że był pijany, w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Wkrótce obaj ze swojego postępowania wytłumaczą się w sądzie.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego zamojskiej komendy w Kalinowicach zauważyli kierującego audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy. Na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h miał na liczniku 75 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że kierujący autem 35-latek z Zamościa był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 35-latek posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.  

Po wypiciu alkoholu za kierownicę usiadł również 38-latek z gminy Miączyn. Zatrzymali go do kontroli drogowej policjanci z Posterunku w Miączynie. 38-latek mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu jechał ciągnikiem rolniczym po drodze krajowej numer 74. On także ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

Również wczoraj zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości usłyszał 23-latek z gminy Zamość. W miniony wtorek w miejscowości Bortatycze Kolonia jechał hondą mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu.  

Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia. Jeśli nietrzeźwy kierowca kolejny raz popełni tego typu przestępstwo może spodziewać się surowszej kary, wówczas sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 5. To nie wszystkie dolegliwości karne – w takich przypadkach sąd orzeka także zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej kwoty. Niestosowanie się do sądowego orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów też jest przestępstwem, za które można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat.

Jednak dolegliwości karne to nie wszystko. Nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez jego nieodpowiedzialne zachowanie ktoś na drodze może stracić zdrowie, a nawet życie.   

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło