Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

77-letnia kobieta przechodząc przez przejście dla pieszych na ulicy Partyzantów została potrącona przez kierującą daewoo. Po tym karetka pogotowia przewiozła ją do szpitala. Na szczęście 77-latka poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla 43-letniej kierującej daewoo zakończyło się mandatem karnym. Apelujemy o ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, zwłaszcza, gdy padający śnieg znacznie ogranicza widoczność i powoduje, że droga staje się śliska.

O zdarzeniu z udziałem pieszej dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony wczoraj po godzinie 17:30. Doszło do niego w Zamościu na ulicy Partyzantów. Policjanci z ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu kolizji ustalili, że kierująca daewoo jechała od strony Nowego Miasta w kierunku zamojskiej starówki. Będąc na wysokości przejścia dla pieszych potrąciła idąca po pasach 77-letnią mieszkankę Zamościa.  

Pieszą załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Po wykonanych badaniach na szczęście okazało się, że 77-latka poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierująca daewoo 43-latka z powiatu tomaszowskiego była trzeźwa. Trzeźwa była także 77-latka. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca daewoo otrzymała mandat karny.

W czasie, gdy doszło do kolizji padał śnieg, przez co widoczność byłą ograniczona, a jezdnia śliska. W takich warunkach drogowych należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Zbliżając się do przejścia kierowca zawsze powinien bacznie obserwować nie tylko drogę, ale także chodnik. Powinien zwolnić, aby w przypadku konieczności - bezpiecznie zahamować. O swoje bezpieczeństwo muszą też zadbać sami piesi. Decydując się na przejście przez jezdnię zawsze powinni przechodzić w miejscach do tego wyznaczonych oraz dokładnie sprawdzić, czy przejście nie zagrozi ich bezpieczeństwu.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło