Podczas 42. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” zespół Capella All Antico z Zamojskiego Domu Kultury zdobył Złotą „Harfę Eola” w kategorii zespołów instrumentalnych.

Złota „Harfa Eola” to nagroda pieniężna Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla zespołu i nagroda pieniężna dla instruktorki Anny Cichoń – Herety.  Zespół otrzymał również dwie nagrody promocyjne: w ramach nagród im. Zofii Rayzacherowej, przyznanych przez Fundację Concert Spirituel z Warszawy, CAPELLA ALL’ANTICO została wytypowana do udziału w koncercie promocyjnym XXVII Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie, a także do udziału w koncercie promocyjnym w ramach Festiwalu FORUM MUSICUM we Wrocławiu.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 19 zespołów z 10 województw. Podczas Festiwalu Capella All Antico konkurowała z zespołami m.in. z Mielca, Suchej Beskidzkiej, Gdańska, Elbląga, Dobroszyc i Woli Rasztowskiej.

W ramach festiwalu, Capella All’Antico wzięła również udział w koncercie poświęconym zmarłym w ubiegłym roku osobom, które związane były z festiwalem (m. in. Krzysztofowi Obstowi). Zespół zaprezentował się podczas koncertu dla mieszkańców miasta, a także podczas spotkania uczestników Schola Cantorum z władzami miasta w ratuszu. Zespół wystąpił podczas koncertu galowego w Teatrze im. W. Bogusławskiego.   

 fot. UM Kalisz