Nie trzeba być specjalistą w tej dziedzinie, aby wiedzieć, że kolor ścian jest czynnikiem decydującym o tym, jak dane pomieszczenie będzie odbierane przez innych. Jasne barwy wpływają bezpośrednio na możliwość optycznego powiększenia pokoi, co jest pożądanym efektem w małych mieszkaniach. Ciemne barwy z kolei mają zdolność pomniejszania pomieszczeń, co jest przydatne w przypadku bardzo dużych przestrzeni, którym chce się nadać nieco ciepła. Klienci słusznie zastanawiają się nad tym, czy inwestycja w najtańsze farby do ścian jest dobrym pomysłem. Otóż należy wiedzieć, że tanie farby do ścian nie są odpowiednią propozycją dla wszystkich lokacji w domu. Chodzi o to, że ich parametry bardzo często są znacznie mniej zadowalające, niż w przypadku produktów pochodzących od producentów takich jak Jedynka, Beckers, czy Tikkurila, którzy cieszą się powszechnym uznaniem konsumentów.

Najtańsze farby do ścian oraz wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Największą zaletą najtańszych farb do ścian, jest oczywiście ich bezkonkurencyjna cena. Warto wiedzieć, że mogą one znajdować zastosowanie w wielu pomieszczeniach w przestrzeni domowej. Wszędzie tam, gdzie nie będą one narażone na podwyższoną wilgotność powietrza oraz na szkodliwe, wzmożone działanie promieni słonecznych, sprawdzą się doskonale. Należy jednak pamiętać, że wybierając rozwiązanie w postaci fioletowych farb do ścian lub brokatowych farb do ścian, tanie odpowiedniki mogą okazać się zawodne. Wszystko przez to, że zazwyczaj zawierają one znacznie mniejszą ilość pigmentu, co prowadzi do powstawania smug i niedomalowań oraz generuje konieczność nakładania wielu warstw produktu, co z kolei może skutkować występowanie pęknięć na powierzchni artykułu malarskiego. Najtańsze farby do ścian najlepiej prezentują się w kolorach, takich jak biel, beż, jasne odcienie szarości itp.

Najtańsze farby do ścian — plusy i minusy wynikające z ich kupna

Do wad tanich farb do malowania ścian wewnętrznych, można zaliczyć m.in.:

  • to, że tanie farby do malowania wnętrz zazwyczaj występują w dość małej palecie kolorów. Niestety, ich producenci nie dostarczają swoim Klientom zbyt wielu opcji;
  • konieczność nakładania wielu warstw produktu w celu uzyskania satysfakcjonującego efektu. W przypadku nieco droższych produktów, które charakteryzują się wyższą jakością, dobre rezultaty są widoczne już po położeniu pierwszej warstwy;
  • większe prawdopodobieństwo wystąpienia nieprawidłowości w postaci płowienia koloru farby do ścian. Ceny w przypadku takich artykułów naprawdę idą w parze ich jakością;
  • ryzyko pojawienia się pęknięć na powierzchni farby do ścian wewnętrznych, co jest bezpośrednim skutkiem nałożenia zbyt wielu warstw.

Co więcej, należy pamiętać, że w przypadku rozważania zakupu najtańszej farby do malowania ścian, która ma zostać użyta w kuchni lub łazience, rezultaty jej położenia mogą budzić wiele zastrzeżeń. Podwyższona ilość wilgoci w powietrzu znajdującym się w tych pomieszczeniach może negatywnie wpływać na produkt.

Farby do wnętrz: ranking produktów 2019

Jakość farby do wnętrz i ceny zwykle mają ze sobą wiele wspólnego. Ranking produktów malarskich 2019 na samym szczycie umiejscawia artykuły pochodzące z ofert producentów takich jak Beckers, Tikkurila oraz Jedynka. Wymienione marki od lat cieszą się ogromnym zaufaniem ze strony Klientów, co dowodzi temu, że receptura ich farb pozwala na osiągnięcie wysoce satysfakcjonujących rezultatów.

Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie do zakupu farby do malowania ścian wewnętrznych, powinien skorzystać z profesjonalnej porady fachowca. Tych można spotkać np. w warszawskim Studiu Farb Pigmentologia zlokalizowanym na Wilanowie.