Rodzinny Piknik Europejski

Nad Zalewem Miejskim w Zamościu w dniu 24 lipca 2022 r. odbył się Rodzinny Piknik Europejski, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Miasto Zamość. Dzieci wraz z rodzicami miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji. Wydarzenie uświetniały występy artystów Teatru Muzycznego w Lublinie, pokazy magii, a także quizy i konkursy wiedzy o Unii Europejskiej.


Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. dmuchańce, bańki mydlane, fotobudka, malowanie twarzy, animacje na scenie. Nie zabrakło również pokazów i prezentacji prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, Państwową Straż Pożarną. Odbyły się również pokazy ratownictwa medycznego oraz koncert zespołu Smooth Gentlemen.


W pikniku udział wzięli: Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu Pani Monika Bergiel. Dyrektorzy i pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i pieczy zastępczej z terenu powiatu zamojskiego, biorący udział w spotkaniu przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestników.


W trakcie wydarzenia prowadzona była zbiórka pieniężna na rzecz uchodźców z Ukrainy przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Spotkanie było atrakcyjną formą aktywnego spędzenia czasu z rodziną oraz okazją do pozyskania wiedzy nt. efektów wdrażania środków z Unii Europejskiej.

www.facebook.com/powzam

dsc_0039.jpg
dsc_0041.jpg
dsc_0054.jpg
dsc_0055.jpg
dsc_0058.jpg
dsc_0059.jpg
dsc_0067.jpg
dsc_0068.jpg
dsc_0076.jpg
dsc_0083.jpg
dsc_0087.jpg
dsc_0030.jpg
dsc_0031.jpg