Wirtualne biuro - co należy o nim wiedzieć?

Wirtualne biuro to alternatywne rozwiązanie dla wynajęcia biura stacjonarnego, które cieszy się coraz większą popularnością i co ważne- jest legalne. Jeśli firma, którą planujemy założyć, nie dysponuje ogromnym budżetem, wówczas warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem. Czym dokładnie jest więc wirtualne biuro? Kiedy warto skorzystać z tego typu usług? Jakie zalety takiego rozwiązania możemy wyróżnić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego przeczytania.

Czym jest wirtualne biuro?

Zapewne wiele osób z takim pojęciem jak "wirtualne biuro" spotyka się po raz pierwszy. Tego typu rozwiązanie dopiero zyskuje na popularności, pewnie dlatego tak wiele osób nie ma jeszcze pojęcia o tak fantastycznym udogodnieniu. Jest to pewna usługa, która polega na tym, że wynajmujemy miejsce prowadzenia działalności ( np. adresu czy też skrzynki pocztowej). Świadczona jest przede wszystkim przez firmy, które to posiadają przestrzeń biurowych i co ważne - kadrę odpowiednich pracowników. Czym więc oni się zajmują? Ich głównym zadaniem jest odbieranie i skanowanie poczty, a także w razie potrzeby przyjmowanie interesantów. Często też udostępniają określony numer telefonu, a niektóre firmy pełnią nawet rolę sekretariatu. W większości przypadków wirtualne biuro zapewnia dostęp do biurka, a w niektórych przypadkach nawet do całego pomieszczenia. Jednakże konieczne okaże się wcześniejsze zarezerwowanie. Dlaczego? Tego typu biuro z pewnością dzielone jest z wieloma innymi firmami. Dobrym przykładem jest wirtualne biuro Warszawa Bielany - sprawdź obowiązujące pakiety i cenniki.

Kiedy najczęściej decydujemy się na wirtualne biuro?

Najczęściej na wynajęcie wirtualnego biura decydują się osoby, które nie są zainteresowane stacjonarnym miejscem pracy, a jedyne co jest im potrzebne do szczęścia to adres, aby możliwe było zarejestrować firmę. Nie każdy bowiem chce zdradzać swój adres domowy, który często jest prywatnością i niechętnie się nim dzielimy. Nad tego typu rozwiązaniem warto zastanowić się przede wszystkim wtedy, gdy pracujemy przed laptopem, jeździmy pojazdami, prowadzimy kursy i szkolenia. Dlatego też najczęstszymi klientami są freelancerzy, start-upy, sklepy internetowe, spółki z zagranicy, firmy szkoleniowe, kancelarie, a także małe firmy, które decydują się na otworzenie oddziału w nowym mieście.

Zalety wirtualnego biura- dlaczego warto z tego skorzystać?

Zdecydowanie największą zaletą tego rozwiązania są stosunkowo niskie opłaty. Miesięcznie może to być kilkadziesiąt lub kilkaset złotych w miesiącu, co jest zdecydowanie korzystne ekonomiczne. Jest to znacznie mniejsza kwota, niżeli zdecydowalibyśmy się na stacjonarne biuro. Zaoszczędzimy także pieniądze związane z zakupem wyposażenia, jak np. meble czy urządzenia biurowe. Z reguły otrzymujemy dedykowany numer, odbierają za nas telefony. W razie korespondencji przesyłają nam skany na maila. Część wirtualnych biur oferuje również pomoc w założeniu firmy. Nie jest to łatwa czynność i wymaga załatwienia dość dużej ilości formalności.