Firma działająca w dowolnej branży na pewnym etapie swojego rozwoju powinna rozważyć możliwość zakupu hali namiotowej. Pojawia się zasadnicze pytanie – dlaczego i w jakim celu? Postaram się to nakreślić w tym artykule. Warto na początek wiedzieć, że wszelkiego rodzaju namioty producent sprzedaje taniej. Tak więc warto rozważyć zakup bezpośrednio, niż przez pośredników, którzy mogą podwyższać ceny.
Hala zamiast magazynu
Jeśli twoja firma działa w branży w której trudzisz się sprzedażą różnego rodzaju produktów musisz brać pod uwagę to, aby je odpowiednio składować. Do tego celu wystarczy zwykły magazyn, ale niekiedy trzeba przechować produkty tymczasowo w miejscu gdzie nie ma żadnego magazynu, i tu z pomocą przychodzą namioty przemysłowe. Odpowiednio wytrzymały namiot może z powodzeniem zastąpić cały magazyn. Przykładem mogą być całe hale namiotowe całoroczne. Można przechowywać tam nie tylko towar, ale również maszyny i inne urządzenia. Przedsiębiorca może z powodzeniem wykorzystać taką halę jako dodatkową przestrzeń produkcyjną. Jeśli popyt przewyższa produkcję, a nie ma możliwości szybkiego wybudowania hali, wtedy taka konstrukcja namiotowa będzie znakomitą alternatywą. Producent namiotów dostosowuje takiego rodzaju konstrukcje do rygorystycznych wymogów prawa oraz do samej wygody użytkujących je osób.
Czy można zagwarantować odpowiednie warunki w środku?
Warto podkreślić, że hala namiotowa sprawdzi się w każdym sezonie. Warunki panujące we wnętrzu można regulować za pomocą nagrzewnic w sezonie zimowym oraz dzięki zapewnieniu odpowiedniej termoizolacji sprawdzą się dobrze podczas upalnego lata. W takim otoczeniu panującym w środku można z powodzeniem uruchomić produkcję, przechowywać towary lub zwierzęta. W kwestii utrzymania właściwego mikroklimatu pod halą namiotową warto jeszcze wziąć pod uwagę to, że nowoczesne konstrukcje posiadają specjalne, podwieszane plandeki, które służą do odprowadzania wilgoci. Co dzieje się w przypadku intensywnych opadów śniegu? Tutaj przedsiębiorca nie musi martwić się o taką kwestię, ponieważ nowoczesne namioty przemysłowe są tak zbudowane, że mogą wytrzymać ciężar zalegającego tam śniegu. Uzyskuje się to dzięki odpowiedniemu kształtowi takiej konstrukcji, która powoduje, że nadmiar śniegu zsuwa się i ląduje obok hali. Dzięki czemu łatwiej jest go uprzątnąć, bez konieczności stawiania rusztowań w celu usunięcia niepotrzebnego śniegu.
Krótsze procedury na pozwolenie
Z pewnością przewagą namiotów jest zdecydowanie krótszy czas postawienia takiej konstrukcji w porównaniu do wybudowaniu magazynu lub innego obiektu murowanego. Co prawda w przypadku całorocznej hali namiotowej konieczne jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia na jej budowę, to i tak sama procedura jest znacznie prostsza i czytelniejsza w porównaniu do procedur, które są wymagana przy budowie. Jak wygląda procedura w przypadku hali namiotowej? Przemysłowiec składa formularz do Urzędu Miasta wraz z kompletem dokumentów (między innymi o planowym terminie rozpoczęcia prac) i jeśli nikt nie zgłosi sprzeciwu w ciągu 21 dni wtedy jest gotowe pozwolenie. Oczywiście możliwe jest otrzymanie zaświadczenia o braku podstaw sprzeciwu w czasie mniejszym niż 21 dni, więc można wtedy wcześniej rozpocząć prace. Należy pamiętać, że taki tymczasowo wnoszony obiekt nie może być trwale połączony z gruntem, bo w innym przypadku będzie wymagane pozwolenie na budowę. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że termin ten dotyczy obiektów, które są tymczasowo użytkowane, a ich czas użytkowania mieści się w granicach do 180 dni.