Powiat Zamojski po raz kolejny gościł delegację z partnerskiego Powiatu Schwäbisch Hall

W dniach od 19 do 25 marca odbywa się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego ze Szczebrzeszyna z ich niemieckimi rówieśnikami, uczęszczającymi do szkół partnerskich w powiecie Schwäbisch Hall i Crailsheim. Wymiana międzyszkolna realizowana jest przy wsparciu Powiatu Zamojskiego oraz dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Wizycie uczniów i nauczycieli średnich szkół branżowych z Niemiec towarzyszy delegacja samorządowców i dyrektorów placówek oświatowych partnerskiego Powiatu Schwäbisch Hall.

Podczas uroczystości rozpoczęcia wymiany młodzieży, która odbyła się 20 marca w auli Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie Starosta Zamojski Stanisław Grześko podkreślił znaczenie spotkań młodzieży dla zacieśniania przyjaźni polsko-niemieckiej i integracji europejskiej.

Głównym celem projektu wymiany uczniów jest wzbogacenie wiedzy i podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży poprzez pryzmat ich zainteresowań zawodowych. Uczniowie szkół partnerskich mają możliwość zapoznania się z systemem szkolnictwa zawodowego swoich rówieśników, biorą udział w zajęciach praktycznych i warsztatach. Zwiedzą szkoły średnie prowadzone przez Powiat Zamojski oraz poznają miejsca praktyk i warsztatów, w których odbywa się nauka zawodu. Młodzież poznaje historię, tradycję i kulturę naszego kraju. Uczniowie biorący udział w projekcie, poprzez udział w różnych zajęciach integracyjnych i warsztatach, poszerzają swoją wiedzę zawodową, doskonalą umiejętności językowe, a także wzbogacają wiedzę społeczną i kulturową.

www.facebook.com/powzam

dsc_0035.jpg
dsc_0042.jpg
dsc_0051.jpg
dsc_0105.jpg
dsc_0135.jpg
dsc_0153.jpg
dsc_0164.jpg
dsc_0211.jpg
dsc_0249.jpg
dsc_0266.jpg
dsc_0278.jpg
dsc_0296.jpg
dsc_0318.jpg
dsc_0347.jpg
dsc_0396.jpg