Wizyta delegacji Powiatu Zamojskiego w partnerskim Powiecie Schwäbisch Hall

W dniach 28-30 marca br. delegacja Powiatu Zamojskiego, na czele ze Starostą Zamojskim Stanisławem Grześko, złożyła wizytę w partnerskim Powiecie Schwäbisch Hall w Niemczech. Członkami delegacji byli również Radny Rady Powiatu w Zamościu Antoni Skóra oraz Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. J. Klukowskiego w Szczebrzeszynie Małgorzata Piłat.

Wizyta miała na celu omówienie współpracy Starostwa w Schwäbisch Hall ze Starostwem Powiatowym w Zamościu w zakresie wymiany młodzieży ze szkół powiatu Schwäbisch Hall i powiatu zamojskiego, a także wymianę doświadczeń gospodarczych i administracyjnych obu samorządów.

Rozmowy delegacji polskiej ze Starostą Powiatu Schwäbisch Hall Gerhardem Bauerem oraz z delegacją niemiecką potwierdziły bardzo dobrą współpracę obu powiatów, szczególnie w kwestii pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy. Od początku kryzysu Powiat Schwäbisch Hall, za pośrednictwem Powiatu Zamojskiego, udziela pomocy poprzez przekazywanie darów na rzecz uchodźców ukraińskich, a także bezpośrednio na Ukrainie.

Obie delegacje wyraziły chęć dalszej współpracy, jak również przyjazdu byłego prezydenta Niemiec Horsta Köhlera, Starosty Powiatu Schwäbisch Hall Gerharda Bauera wraz z delegacją na uroczystości obchodów 80. Rocznicy Wysiedleń na Zamojszczyźnie, które odbędą się w listopadzie bieżącego roku.

www.facebook.com/powzam

dsc_0004.jpg
dsc_0013.jpg
dsc_0024.jpg
dsc_0027.jpg
dsc_0034.jpg
dsc_0041.jpg
dsc_0043.jpg
dsc_0048.jpg
dsc_0054.jpg
dsc_0063.jpg
dsc_0079.jpg
dsc_0082.jpg