Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Policjant z zamojskiej komendy tuż przed wakacjami odwiedził uczniów szkoły w Bodaczowie. W czasie spotkania przypomniał dzieciom o zasadach bezpiecznego wypoczynku w domu, na wycieczkach oraz nad wodą. Słuchacze dowiedzieli się również o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania narkotyków i dopalaczy.

Uczniowie szkoły Podstawowej w Bodaczowie spotkały się z profilaktykiem z zamojskiej komendy st. asp. Dariuszem Kuropatnickim. Spotkanie w dużej mierze poświęcone było tematyce związanej z bezpiecznym wakacyjnym wypoczynkiem. Policjant opowiedział słuchaczom o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą się spotkać w domu, na spacerze, czy też będąc na zorganizowanych wycieczkach. Przypomniał, jak należy zachowywać się na plaży, podczas kąpieli, czy też uprawiając sporty wodne.

Uczniom starszych klas policjant przekazał również wiedzę o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Uświadamiał słuchaczom, jaki negatywny wpływ na życie może mieć nawet jednorazowy kontakt z narkotykami lub dopalaczami. Mówił o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania tego typu substancji. Apelował o rozsądek, promując zdrowy wakacyjny wypoczynek z dala od używek. Na zakończenie st. asp. Dariusz Kuropatnicki życzył uczestnikom spotkania udanego i bezpiecznego wypoczynku.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło