Na skrzyżowaniu w Łabuńcach Drugich kierujący dostawczym busem zignorował znak „ustąp pierwszeństwa” i zderzył się z osobowym suzuki. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 63-latek, który kierował suzuki. Siedzący za kierownicą busa 24-latek z wypadku wyszedł z niegroźnymi potłuczeniami. Zachowajmy ostrożność na drodze i stosujmy się do znaków drogowych.

Wczoraj przed godziną 14.00 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu drogi gminnej z powiatową w Łabuńcach Drugich. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący renault master wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak ostrzegawczy „ustąp pierwszeństwa” i doprowadził do zderzenia z jadącym drogą powiatową suzuki, którym kierował 63-latek z gminy Łabunie. Po zderzeniu renault obrócił się i uderzył w ogrodzenie posesji, uszkadzając również znajdujące się w okolicach skrzyżowania znaki drogowe. Natomiast kierujący suzuki wjechał do przydrożnego rowu.  

Po wypadku do szpitala z obrażeniami ciała został przewieziony kierujący suzuki. Kierowca renault, 24-latek z gminy Krasnobród poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał obrażeń. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci.

Apelujemy o ostrożność na drodze. Kierując pojazdem, dla bezpieczeństwa własnego i innych, należy bacznie obserwować drogę i jej okolice oraz zwracać uwagę na znaki, które informują nas, w jaki sposób mamy się zachować. Do stosowania się do znaków drogowych zobowiązują nas nie tylko przepisy prawa oraz również zdrowy rozsądek.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło