Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w m. Płoskie i apelują o rozwagę i ostrożność na drodze. 51-letni kierowca ciężarowego volvo z naczepą został przewieziony do szpitala po tym, jak hamując stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Do wypadku doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w podzamojskiej miejscowości Płoskie. Jak wstępnie ustalili policjanci, 51-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego siedzący za kierownicą pojazdu ciężarowego m. Volvo z naczepą chcąc prawdopodobnie uniknąć zderzenia z jadącym przed nim samochodem osobowym rozpoczął manewr hamowania. W tym czasie naczepa przełamała ciągnik i odwróciła pojazd w przeciwnym kierunku jazdy, kierujący stracił panowanie nad samochodem, wjechał do przydrożnego rowu, przejechał przez chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji.

51-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i apelują o ostrożność. Prędkość dostosowana do mogących zmienić się nagle warunków drogowych oraz przemyślane i bezpieczne manewry mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
D.K-B.