Zamojski Dom Kultury zaprasza
na wystawę fotografii Bartosza Dybowskiego

„Iluminacja, dzieła natury – Roztocze”

17 – 30 września 2019 r. Zamojski Dom Kultury

finisaż wystawy: 30 września godz. 17.00 oraz Turniej Literacki pod hasłem „Przyroda”

Zapraszamy Państwa do przeczytania własnych przemyśleń związanych z przyrodą. Teksty mogą być zapisane w dowolnej formie prozą lub wierszem. Najlepsze konkursowe teksty zostaną wybrane tradycyjnie w plebiscycie publiczności, przewidziana jest nagroda pieniężna oraz nagrody książkowe. Spotkanie jest otwarte – oczekujemy na autorów i publiczność w poniedziałek 30 września, o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury.

W programie wydarzenia:
Spotkanie z Bartoszem Dybowskim
Turniej Literacki p.h. „Przyroda‘’

Dyskusja na temat „Iść na spotkanie z przyrodą” czyli o dbałości o przyrodę dla przyszłych pokoleń, urodzie krajobrazu, wpływie przyrody na  życie, osobowość i zachowanie naturalności samych siebie.

„Iluminacja, dzieła natury – Roztocze” to wystawa promująca autorski album, którego myślą przewodnia jest dążenie do prawdy o naturze zarówno w aspekcie rzeczywistym jak i duchowym. Podejmowany temat iluminacji odnosi się do światła, energii, nierozerwalnych warunków do życia dla wszelkiego istnienia. Autor prezentuje najcenniejsze i niepowtarzalne kadry wyselekcjonowane z bogatego archiwum fotograficznego. Wybrane ujęcia przedstawiają subtelność roztoczańskiej natury, w tym: roztoczańską zjawiskowość,  zakątki kulturowe, osobliwość roztoczańskich wsi, życiodajność rzek i stawów, leśne trakty,  spowite mgłą pola i łąki. Prezentowane fotografie wykonane są w  większości aparatami analogowymi formatu: 6x7cm i  6x17cm na profesjonalnych diapozytywach barwnych. W albumie recenzje i słowo zamieścili: fotograf krajobrazu: Mieczysława Wieliczko oraz poeta, krytyk literacki, redaktor kwartalnika „Akcent” – Waldemar Michalski. Teksty zawarte w albumie zostały przetłumaczone również na j. angielski. Kunszt pracy Bartosza Dybowskiego wyznacza nowy styl ujmowania pejzażu. Dowodzą tego prezentowane kadry. Autor oswaja ramy czasu, naturę ukazuje w szlachetnej postaci. Jest wirtuozem fotografii, który wykracza poza jej granice, kreując obrazy fotograficzne, w większości iście malarskie.