St. sierż. Aneta Baranowska z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu zajęła miejsce na podium w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Dzielnicowy Roku".

Rolą dzielnicowych jest dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności oraz zapewnienie porządku w obsługiwanym rejonie służbowym. W czasie codziennej służby spotykają się z różnymi problemami. Poprzez rozmowę z mieszkańcami rozwiązują konflikty sąsiedzkie, uczestniczą w procedurach związanych z diagnozowaniem, przeciwdziałaniem oraz eliminowaniem przemocy w rodzinie. Prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami w placówkach oświatowych, obecni są również w spółdzielniach mieszkaniowych oraz podczas zebrań zarządów osiedli. Przestrzegają przed zagrożeniami, przypominają o zasadach, których należy przestrzegać, aby mieszkańcom żyło się bezpiecznie.     

Dzielnicowi ciągle podnoszą swoją wiedzę i kompetencje uczestnicząc m.in. w kursach oraz turniejach dedykowanych policjantom „pierwszego kontaktu”. Jednym z takich właśnie turniejów jest przeprowadzany już od kilku lat konkurs o tytuł „Dzielnicowego Roku”.

W ubiegłym tygodniu na terenie obiektów szkoleniowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyły się jego eliminacje. W zawodach brało udział 40 dzielnicowych i 3 kierowników rewirów dzielnicowych z lubelskiego garnizonu. Policjanci przed komisją konkursową prezentowali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności strzeleckie. Przygotowano również dla nich podlegającą ocenie symulację przyjęcia interesanta.  

W zmaganiach konkursowych II miejsce zajęła st. sierż. Aneta Baranowska z zamojskiej jednostki Policji. Nasza koleżanka wspólnie ze zwycięzcą zawodów o tytuł "Dzielnicowego Roku" mł. asp. Januszem Piwko z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim będzie reprezentowała lubelski garnizon Policji w ogólnopolskich zawodach „Dzielnicowy Roku”. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureatom Puchary wręczył  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bachor, a Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Lublinie insp. Wojciech Czapla gratulował osiągniętych wyników. Natomiast Zarząd Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie dla najlepszych dzielnicowych ufundował nagrody, które wręczył przewodniczący Zarządu asp. szt. Artur Garbacz.
D.K-B.