Dwaj mężczyźni w wieku 50 i 62-lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku kłusowania na rzece Wieprz. Kłusownicy dokonywali połowu za pomocą tzw. „podrywki”, przy sobie mieli również wędki oraz nielegalnie złowionego sandacza. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj strażnicy rybaccy zamojskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego powiadomili dyżurnego komendy o tym, że w trakcie patrolu rzeki Wieprz w m. Staw Noakowski Kolonia ujęli dwóch mężczyzn, którzy dokonywali połowu ryb za pomocą tzw. „podrywki” przymocowanej do drewnianych pałąków i tyczki. Przy mężczyznach strażnicy ujawnili także będącą w okresie ochronnym rybę z gatunku sandaczy.  

Kłusownicy, 50-letni mieszkaniec gm. Nielisz oraz 62-latek z gm. Tomaszów Lubelski oprócz „podrywki” mieli przy sobie również wędki oraz inne akcesoria wędkarskie. Narzędzia, które posłużyły do popełnienia przestępstwa zostały procesowo zabezpieczone. Z podejrzanymi o kłusownictwo policjanci wykonali czynności procesowe.

Nielegalny połów ryb jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów,  które służyły do jego popełnienia.
D.K-B.